Mark_Zuckerberg_miliardarom_Nikto_si_nezasluzi_tolko_penazi_1

Mark Zuckerberg, ktorý je piatym najbohatším jednotlivcom svete, s mnohými miliardami dolárov na svojich účtoch, uviedol, že „rozumie“, vyjadreniu demokratického prezidentského kandidáta Bernieho Sandersa, keď tvrdí, že miliardári by nemali existovať.

“Neviem, či máme podobné vnímanie toho, koľko peňazí by mal niekto mať, ale na určitej úrovni si nikto nezaslúži mať toľko peňazí,” uviedol generálny riaditeľ Facebooku, v rámci konania udalosti v ústredí spoločnosti, ako odpoveď na otázku zamestnanca týkajúcu sa pripomienok od Sandersa.

Podľa údajov indexu miliardárov – Bloomberg Billionaires Index má Zuckerberg v súčasnosti čistú hodnotu majetku na úrovni takmer 70 miliárd dolárov. Predtým sa zaviazal poskytnúť 99% svojich akcií Facebooku na dobročinné účely.

Na udalosti uviedol: „Myslím, že ak urobíte niečo, čo je dobré, dostanete odmenu, ale myslím si, že niektoré objemy bohatstva, ktoré sa dajú nazhromaždiť, sú neprimerané.“

Nezvyčajnými vyjadreniami sa Zuckerberg rozhodol oživiť firemné podujatie po tom, ako boli začiatkom tohto týždňa zverejnené záznamy z interných stretnutí, ktoré sa konali v júli.

Zuckerberg v príspevku na jeho osobnej stránke na Facebook, niekoľko minút pred začiatkom udalosti poznamenal: „Naše interné otázky a odpovede na Facebooku sú jednou z mojich obľúbených tradícií a po prepise jednej z nich ktorá bola tento týždeň zverejnená online, som si pomyslel, že by bolo dobré všetkým ukázať, ako tieto stretnutia plné otázok a odpovedí prebiehajú.“

V zvukom zázname, ktorý získal web The Verge , Zuckerberg komentuje ďalšieho kandidáta na prezidenta – senátorku Elizabeth Warrenovú a zamestnancom priznáva, že vyhliadka na jej prezidentskú funkciu by mohla „vysať“ Facebook, vzhľadom na jej sľuby o rozložení podobných technologických spoločností.

Zuckerberga sa na podujatí opýtali, ako by mohol zostať nestranný voči prezidentskej kandidátke Elizabeth Warrenovej, po svojich minulých vyhláseniach voči nej.

Warrenová začiatkom tohto roka vydala agresívny plán na rozdelenie technologických gigantov ako Facebook, Amazon a Google.

Zuckerberg na stretnutí so zamestnancami spoločnosti Facebook počas tohto leta uviedol: „Máte niekoho, ako je Elizabeth Warren, ktorá si myslí, že správnou odpoveďou je rozdelenie spoločností,“ … „Ak sa stane zvolenou prezidentkou, stavil by som sa, že budeme čeliť právnym výzvam a stavím sa, že tieto právne výzvy vyhráme. A či nám to znepríjemňuje podnikanie? Odpoveď znie … jednoznačne Áno.“

Avšak pokračoval: „Ale pozrite sa, ak sa niekto pokúsi ohroziť našu existenciu, výzvu príjmeme a budeme bojovať.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár