Zuckerberg_je_aktualne_uz_tretim_najbohatsim_clovekom_sveta

Napriek ekonomickým problémom z dôvodu pandémie, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg navýšil svoje bohatstvo za dva mesiace o viac ako 30 miliárd dolárov.

Aktuálny nárast čistého majetku Zuckerbergovi priniesol titul tretieho najbohatšieho jednotlivca na svete. Podľa indexu miliardárov s označením Bloomberg Billionaires Index, v rámci aktualizácie zo dňa 21. mája, sa Zuckerbergova hodnota majetku v súčasnosti odhaduje na 87,8 miliárd dolárov, čím sa dostal nad miliardárov, ktorými je generálny riaditeľ skupiny Berkshire Hathaway – Warren Buffett a módny magnát Bernard Arnault.

Keď bolo v polovici mesiaca marec prvýkrát nariadené, aby sa Silicon Valley a Bay Area dostali pod obmedzenia, Zuckerberg mal podľa odhadov agentúry Bloomberg hodnotu majetku vo výške 57,5 miliárd dolárov a bol na piatom mieste. Obmedzenia v Kalifornii ostávajú v platnosti, s cieľom obmedziť prepuknutie koronavírusu, ale generálnemu riaditeľu spoločnosti Facebook sa aj napriek tomu podarilo navýšiť svoje bohatstvo o miliardy.

Nárast majetku Zuckerberga je pravdepodobne spôsobený rastom jeho spoločnosti v období kedy takmer 40 miliónov amerických pracovníkov bolo prepustených. Facebook 29. apríla za prvý štvrťrok vykázal lepšie príjmy, než sa očakávalo.

Spoločnosť prekonala očakávania Wall Street v oblasti tržieb a denných aktívnych používateľov, pričom v prvých troch mesiacoch roku 2020 vygenerovala 17,74 miliárd dolárov a prilákala 1,73 miliárd používateľov. Spoločnosť tiež uviedla, že vo svojej rodine aplikácií, medzi ktoré patria Instagram, WhatsApp a Messenger, dosiahla 3 miliardy používateľov mesačne. Do nasledujúceho rána akcie spoločnosti Facebook vyskočili až o 8%, čím zvýšili trhovú hodnotu spoločnosti o 44 miliárd dolárov.

Facebook však uviedol, že v posledných troch týždňoch prvého štvrťroku došlo k výraznému zníženiu dopytu po reklame. Kým zisk tejto technologickej spoločnosti sociálnych platforiem boli v prvom štvrťroku pomerne sľubný, avšak významný vplyv na ekonomiku by sa ešte len mal ukázať. Výsledky za 2. štvrťrok – vzťahujúce sa na podnikanie od 1. apríla do 30. júna – môžu lepšie preukázať vplyv pandémie koronavírusov na podniky.

V posledných dvoch mesiacoch Facebook tiež oznámil rozšírenie svojho podnikania v rámci elektronického obchodu a videochatu. Facebook nedávno predstavil Messenger Rooms – službu videorozhovorov až pre 50 ľudí súčasne, pretože služby ako Zoom a Houseparty čelili výraznému rastu popularity. Práve tento týždeň Facebook uviedol, že jeho základná platforma a Instagram získajú funkcie elektronického obchodu s názvom Obchody, ktorá umožňuje firmám pridať do svojich profilov virtuálne predajne.

Zuckerberg je tretím v zozname najbohatších jednotlivcov sveta, za generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon – Jeffom Bezosom a spoluzakladateľom spoločnosti Microsoft – Billom Gatesom.

 

Zdroj: MSN

Facebook komentár