Zistite-preco-Zuckerberg-odmieta-suboj-s-Muskom

Marka Zuckerberga už nebaví čakať na zápas v klietke s Elonom Muskom.

Necelé dva mesiace po tom, čo Zuckerberg s nadšením prijal výzvu šéfa spoločnosti Tesla, tento súboj odvolal. Spoluzakladateľ Facebooku, ktorý miluje bojové umenia, v nedeľu obvinil Muska, že výzvu nemyslí vážne, a povedal, že “je čas ísť ďalej”.

Zuckerberg na Twitteri, ktorý je podstatou hádky napísal: “Ponúkol som skutočný súboj. Dana White (prezident UFC) ponúkol, že z toho urobíme legitímny súboj pre charitu.”

Pokračoval: “Elon nechce potvrdiť termín, potom povie, že potrebuje operáciu, a teraz žiada, aby namiesto toho sme spravili priateľskú exhibíciu na mojom dvore,” … “Ak sa Elon niekedy vážne zamyslí nad skutočným dátumom a oficiálnou udalosťou, vie, ako ma zastihnúť.”

Zuckerbergov príspevok prišiel dva dni po tom, ako Musk na sieti X, predtým známej ako Twitter, zverejnil, že navrhovaný zápas sa uskutoční na “významnom mieste” v Taliansku. Napísal, že bude vysielaný naživo na sociálnych sieťach X aj na Meta a že “v zábere kamery bude staroveký Rím, takže ľudia vôbec nemajú čakať nič moderné”.

“Všetko, čo sa zrealizuje, bude vzdávať úctu minulosti a súčasnosti Talianska,” ako v piatok napísal a potom dodal, že “všetky výnosy pôjdu na veteránov” a “detské nemocnice v Taliansku”.

Minulý týždeň 52-ročný Musk uviedol, že podstúpi magnetickú rezonanciu krku a hornej časti chrbta, aby sa zistilo, či potrebuje operáciu. Musk nedávno zverejnil video, na ktorom v sídle spoločnosti X cvičí so 45-kilogramovú činkou.

V údajnej súkromnej výmene textových správ, ktorú zdieľal novinár Walt Mossberg a neskôr Musk v nedeľu, Musk Zuckerbergovi napísal o “priateľskom súboji u teba doma” a dodal, že “veľa netrénuje”.

Zuckerberg ponuku odmietol a Muskovi odkázal, aby trénoval sám a dal mu vedieť, keď bude pripravený súťažiť v “skutočnom zápase MMA”.

Zuckerberg poznamenal: “Nechcem stále “hype-ovať“ niečo, čo sa nikdy nestane, takže by si sa mal buď rozhodnúť, že to urobíš, a urobiť to čo najskôr, alebo by sme mali ísť ďalej.“

Zástupcovia spoločností Meta a X na žiadosť o komentár agentúry CNBC nereagovali.

Od Zuckerbergovho príspevku Musk odpovedal na viaceré príspevky v rámci sociálnej siete X, v ktorých naznačil, že Zuckerberg sa s ním bojí vstúpiť do ringu.

V nedeľu napísal: “Zuck je zbabelec.”

Dan Ives, analytik spoločnosti Wedbush Securities, ktorý Muska a Zuckerberga sleduje už roky, sa domnieva, že súboj medzi oboma miliardármi ešte nie je stratený.

Dodal: “Toto je súboj, ktorý sa len tak nestratí,” … “Myslím si, že sa jedná sa o zložitú logistiku. Musk nechce, aby mal Zuckerberg navrch v tom, kedy, kde a ako sa tento boj uskutoční.”

 

Zdroj: CNBC

Facebook komentár