Facebook nasleduje ďalšie technologické spoločnosti.

Facebook nasleduje ďalšie technologické spoločnosti.

Facebook rozširuje svoju politiku práce z domu do júla budúceho roka a stáva sa tak najnovším technologickým gigantom, ktorý sa zaväzuje nechať zamestnancov pracovať na diaľku v reakcii na pandémiu koronavírusov.

Hovorkyňa Facebooku – Nneka Norville, uviedla: „Na základe usmernení zdravotníckych a vládnych odborníkov, ako aj na základe rozhodnutí z našich vnútorných diskusií o týchto záležitostiach umožňujeme zamestnancom pokračovať v dobrovoľnej práci z domu až do júla 2021.“

Norville tiež uviedla, že spoločnosť Facebook poskytne zamestnancom 1 000 dolárov na „potreby domácej kancelárie“.

Google tiež nedávno rozšíril svoju politiku práce z domu do júla 2021. A niektoré spoločnosti vrátane firmy Twitter uviedli, že ich zamestnanci budú môcť pracovať na diaľku na neurčito.

Toto oznámenie nadväzuje na predchádzajúce náznaky generálneho riaditeľa Facebooku – Mark Zuckerberga, že až 50% zamestnancov Facebooku by mohlo v najbližších 5 až 10 rokoch pracovať na diaľku.

Zuckerberg prezentoval túto myšlienku zamestnancom Facebooku ako záležitosť uspokojovania túžob zamestnancov, ako aj snahy o vytvorenie „širšej ekonomickej prosperity“.

Zuckerberg počas živého prenosu, uverejnenom na jeho facebookovej stránke v máji uviedol: „Ak obmedzíte zamestnávanie na ľudí, ktorí žijú v malom počte veľkých miest alebo tých ktorí sú ochotní sa tam presťahovať, vyčlení to veľa ľudí, ktorí žijú v rôznych komunitách, majú rôzne zázemie a majú rôzne perspektívy.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár