Spoločnosť MasterCard začne experimentovať s novým programom: schvaľovanie on-line nákupov so skenovaním tváre.

Pri platbe budete požiadaní, aby ste použili svoj smartphone a urobili fotografiu. Dôvod tohto kroku od MasterCard? Je to jednoduchšie, než si pamätať heslá.

Ajay Bhalla, ktorý má na starosti inovatívne riešenia pre bezpečnostné výzvy u spoločnosti MasterCard poznamenal: “Máme novú generáciu, pre ktorú je bežné robiť selfie … myslím, že ľudia zistia, že je to výhodou. A nakoniec si to obľúbia.”

Je to spôsob, ako MasterCard môže vo väčšej miere zabrániť podvodom.

V súčasnej dobe si môžu zákazníci nastaviť niečo, čo nazýva “SecureCode”, čo pri nakupovaní on-line vyžaduje zadávanie hesla. Je to taktiež veľmi vhodným zabezpečením kreditnej karty voči hackerom. Firma poznamenala, že to v minulom roku bola použitá v 3 miliardách transakcií.

Ale heslá vedia byť zabudnuté, ukradnuté, alebo stratené. Tak finančné spoločnosti začali pracovať na technológiách, ako spoločnosť Apple. IPhone so snímačom odtlačkov prstov začal bezpečnostnú revolúciu v roku 2013. Apple Pay ukázal, že zákazníci sú ochotní používať biometrické prvky k tomu, aby preukázali svoju totožnosť.

MasterCard začne malý pilotný program, ktorý používa odtlačky prstov – ale aj skenovanie tváre. Bude sa jednať o obmedzený experiment zahŕňajúci 500 zákazníkov. Ale akonáhle prebehne bez problémov, MasterCard ho plánuje spustiť verejne.

Ak ho bude chcieť rozšíriť, MasterCard uviedla, že sa spojí s každým výrobcom smartphonov, vrátane Apple, BlackBerry, Google, Microsoft a Samsung. Firma kreditných kariet stále dokončuje prípravy cez rokovania medzi dvoma hlavnými bankami, takže nebola pripravená povedať, ktorí zákazníci si to budú vedieť vyskúšať, ako prvý.

MasterCard uviedla, že to v skutočnosti nie je o prstoch alebo o tvárach. Všetky skeny odtlačkov prstov vytvoria kód, ktorý zostáva v zariadení. Skenovanie tváre tzv. zmapuje tvár, prevedie ju do kódu a odovzdá ju cez internet firme MasterCard.

Bhalla sľúbil, že MasterCard nebude môcť ďalej používať tieto kódy a informácia sa bude bezpečne prenášať a zostane v bezpečí na počítačových serveroch spoločnosti.

Udržať tento druh informácií na jednom mieste, robí viac lákavým pre hackerov. Ale je tu určitá viera, ktorú MasterCard môže zodpovedajúcim spôsobom chrániť.

Phillip Dunkelberger, ktorý prevádzkuje svoju vlastnú biometrickú technologickú spoločnosť Nok Nok Labs poznamenal: “Uložia určitý algoritmus a nie Váš obraz. A som si istý, že urobia dostatok vecí, aby ho ochránili.”

Zástupcovia spoločnosti poznamenali, že táto služba spoločnosti MasterCard bude teda iba v testovacej fáze. Avšak tam jej technológie nekončí. Bhalla povedal, že MasterCard taktiež experimentuje s rozpoznávaním hlasu, takže budete môcť jednoducho schváliť on-line transakcie tým, že niečo poviete do svojho telefónu.

MasterCard taktiež pracuje s kanadskou firmou Nimiho, kde vyvíja technológie, ktoré budú schvaľovať transakcie tým, že sa budú uznávať cez svoju jedinečnú vzorku tepu.

Takže, ale o tom až nabudúce: Žeby nakupovanie s fitness náramkom?

Ale tu je video o tom, ako technológia spoločnosti MasterCard funguje:

Zdroj: Biometric Update, International Business Times

Facebook komentár