Automobilka Daimler nedávno oznámila partnerstvo so spoločnosťou mobilných technológií – Qualcomm, aby preskúmali bezdrôtové dobíjanie mobilných telefónov v automobiloch, ako aj dobíjanie elektrických vozidiel bez pripojenia k sieti.

Tento krok je súčasťou širšieho nastavenia firmy Daimler, ktorá je materskou spoločnosťou Mercedes-Benz, keďže rovnako aj konkurečné nemecké automobilky BMW a Audi sa snažia budovať svoje odborné znalosti v oblasti softvéru a telekomunikácií.

Súvisiace: Tu je všetko, čo vieme o projekte auta na elektrický pohon – Titan od Apple

Cieľom je posilniť ich postavenie vysoko-technologických výrobcov automobilov v čase, kedy prichádza k sprísňovaniu emisných pravidiel, čo ich núti, aby aj ďalej pracovali na ziskových alternatívach ich motorov.

V spoločnom vyhlásení spoločnosti Daimler a Qualcomm poznamenali, že budú posudzovať využitie bezdrôtových technológií, pre nabíjanie svojich elektrických vozidiel (EV) a tzv. plug-in hybridných elektrických automobilov, bez toho aby sa museli pripojiť do siete.

Spoločnosti taktiež pracujú na technológiách, ktoré zákazníkom pri jazde autom umožnia bezdrôtovo nabíjať zariadenia, ako sú mobilné telefóny , rovnako ako aj spôsobom, kde budú v automobiloch vedieť zvýšiť prenos dát prostredníctvom vysokorýchlostného 3G/4G pripojenia.

Súvisiace: Luxusné elektrické auto Toroidion 1MW sa môže pochváliť 1341 konskými silami

Člen predstavenstva spoločnosti Daimler pre výskum a vývoj, Thomas Weber povedal: “Je dôležité, aby sme zostali na vrchole technológií a tým aj naďalej budeme vedieť poskytovať jedinečné zážitky pre našich zákazníkov.”

Weber vo vyhlásení ďalej poznamenal: “S ohľadom na túto skutočnosť sme sa dočkali obdobia, kedy spoločne budeme skúmať možné oblasti budúcej spolupráce s vedúcou medzinárodnou technologickou firmou, ako je Qualcomm.”

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár