Materske_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017

Nemecký start-up s názvom Volocopter nedávno získal investíciu vo výške 25 miliónov eur (30 miliónov dolárov), cez získavanie kapitálu ktoré viedla spoločnosť Daimler, ktorá je materskou spoločnosťou značky Mercedes-Benz.

Volocopter navrhla elektrické taxi, ktoré sa bude pohybovať v Dubaji, v rámci päťročného skúšobného obdobia, ktoré získala od Cestného a dopravného systému Dubaja. Testy začnú koncom roka.

Súvisiace: Tu je elektrické SUV Mercedesu – konkurencia k Tesle

Tu je to, čo potrebujete vedieť o start-upu, ktorý Daimler podporuje:

Volocopter, predtým eVolo, od roku 2011 pracovala na lietadle vertikálneho vzletu a pristátia (VTOL). Ako naznačuje názov, lietajúce taxi môžu vzlietnuť vertikálne bez potreby pristávacej dráhy.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_1
Lietadlo, nazvané Volocopter 2X, je štartovacím vozidlom druhej generácie. Je v Nemecku schválené ako ultra-ľahké vozidlo a pomocou DC nabíjačky sa môže nabiť iba za 40 minút.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_2
Elektrické lietadlo je navrhnuté tak, aby sa doň zmestili dve osoby a bolo vybavených 18 rotormi, čo mu umožňuje lietať vzduchom vo veľkej tichosti. Môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 100 kilometrov za hodinu (na obmedzený čas).
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_3
Nie je to však vozidlo s veľkým dosahom. Volocopter 2X je napájaný deviatimi batériami, ktoré mu umožňujú lietať 17 minút, pri rýchlosti 70 km/h.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_4
Testy týchto lietajúcich taxíkov začnú počas tohto roka prevážať ľudí, na predurčených trasách v meste Dubaj. Testy sú súčasťou cieľu Dubaja, ktoré chce do roku 2030 využiť autonómne vozidlá na zvládnutie 25% prepravy cestujúcich.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_5
Volocopter 2X je vybavený snímačmi, ktoré umožňujú samostatný let. Avšak počas päťročného skúšobného obdobia bude lietadlo riadiť pilot, keďže vláda stanovuje predpisy pre letovú taxislužbu.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_6
Spoluzakladateľ spoločnosti Volocopter – Alexander Zosel v tlačovej správe napísal: “Aktuálne máme fantastickú príležitosť vyvinúť a otestovať celý ekosystém pre bezpečnú autonómnu lietadlovú prepravu budúcnosti.”
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_7
Volocopter sa tiež usiluje o získanie medzinárodného súhlasu, aby mohol počas jedného dňa lietať v Európe, ako aj Spojených štátoch.
Materska_spolocnost_Mercedesu_investuje_do_tohto_startupu_2017_8

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, eVolo

Facebook komentár