Automobily značky Mercedez čelia problémom.

Automobily značky Mercedes čelia problémom.

Značka Mercedes-Benz v rámci skupiny Daimler informovala majiteľov svojich luxusných automobilov o technickej poruche, ktorá by mohla spôsobiť požiar, pričom “zvolanie” k opravám nie je možné, pretože diely potrebné na odstránenie problému nie sú k dispozícii.

Skupina Daimler uviedla, že problém bol odsledovaný v pravdepodobnej netesnosti v rámci čerpadla chladiacej kvapaliny, ktorá by mohla zahrievať komponenty.

Správu ako prvý priniesol nemecký, masovo predávaný denník Bild, ktorý zverejnil kópiu listu, ktorý skupina Daimler poslala približne 800 000 majiteľom automobilov značky Mercedes-Benz postihnutým poruchou, v ktorom sa uvádzalo, že „riziko požiaru nemožno vylúčiť“.

Spoločnosť Daimler potvrdila, že list je autentický.

V liste dodala, že diely potrebné na vyriešenie problému nie sú okamžite k dispozícii, takže stiahnutie z trhu momentálne nie je možné, ale bude realizované hneď, ako komponenty budú dostupné.

V liste sa uvádza: “Medzitým by sa s dotknutým vozidlom malo jazdiť obzvlášť obozretne a používanie by sa malo obmedziť na nevyhnutné minimum.”

Súvisiace: Celosvetový nedostatok čipov by mohol trvať až do roku 2023

Daimler nemohla potvrdiť správu Bildu, že týmto problémom bolo zasiahnutých 800 000 automobilov.

Spoločnosť vo vyhlásení ďalej uviedla: „Majiteľ vozidla, ktorého sa zvolávacia akcia týka, by mal vždy okamžite kontaktovať najbližšieho servisného partnera značky Mercedes-Benz.“

Dotknutými automobilmi sú podľa vyjadrení skupiny Daimler určité modely – GLE/GLS (platforma 167), trieda C (platforma 205), trieda E (platforma 213), trieda S (platforma 222), trieda S (platforma 223), kupé triedy E/Convertible (platforma 238), GLC (platforma 253), CLS (platforma 257) a trieda G (platforma 463).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár