Britská automobilka s modrou krvou spolupracuje s Ally Financial, kde je jej cieľom ponúknuť zmluvy o prenájme v USA.

Od na konca mája V12 Vantage Kupé, ktorého cena začína na úrovni 185 220 amerických dolárov sa bude dať prenajať za zhruba 1 900 dolárov mesačne. Po akontácií, jeho riadenie po dobu jedného roka bude zhruba rovnako drahé ako nákup nového automobiulu Chevrolet Malibu. Vantage so slabším motorom V8 je možné mať za 1400 dolárov za mesiac.

Julian Jenkins, prezident automobilky Aston Martin v Severnej a Južnej Amerike poznamenal: “Je to pre Nás naozaj významný okamžik,” … “Poskytuje Nám to príležitosť osloviť nové publikum … osoby, ktoré majú zakúpené ostatné vozidlá si tak vedia vyskúšať ďalšie nové modely, ak aj noví potencionálni zákazníci.”

Aston Martin je jedinou celosvetovou exotickou značkou, ktorá nie je vlastnená väčšou automobilkou a v USA má 37 dílerov, ktorí predstavujú približne jednu tretinu svojich tržieb.

Súvisiace:

Hodnota tohto automobilu Aston Martin vzrástla o 525%

Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

Aston Martin musela v posledných niekoľkých rokoch starostlivo sledovať výdavky a ďalšie kroky. Predaje príznakom recesie zasiahol prepad. Od roku 2007 do roku 2012 ročné tržby automobilky Aston Martin prepadli z 7300 kusov na 3400 vozidiel a firma bola na pokraji platobnej neschopnosti, čo naozaj nevyzeralo na značku, ktorá mala svoje miesto v oblasti bohatých jednotlivcov.

V poslednej dobe je však táto značka na tom lepšie, aj vďaka spoločnostiam privátneho kapitálu, ako Investindustrial a Tejarat Capital, ktoré počas tohto týždňa naliali ďalších 305 miliónov dolárov do tejto automobilky. V septembri si táto spoločnosť, ako vedúceho pracovníka najala Andyho Palmera, ktorý bol dlhoročným výkonným riadieľom spoločnosti Nissan a jej predaje za rok 2014 vzrástli na 4200 automobilov. Daimler spolu s ďalšími investičnými spoločnosťami kúpila malý podiel v tejto automobilke a zaviazala sa k dohode ohľadom dodávok mercedesových motorov, pre automobilku Ashton.

Neskôr v tomto roku, Aston Martin dodá úplne nový model, s označením DB10 ktorý bude môcť vidno v úplne novej bondovke s názvom Spectre. A plánuje do konca desaťročia planuje predstaviť svoj SUV model. Aston Martin dúfa, že do roku 2021 bude predávať 7000 vozidiel ročne.

Zdroj: Automotive News, Bloomberg

Facebook komentár