Milionari_sa_zhoduju_na_tom_kolko_hodin_by_ste_mali_pracovat_na_uspechu

Podnikateľ a veľmi úspešný autor od New York Times – Grant Cardone sa nachádzal v hlbokých dlhoch, predtým než si vybudoval svoje mnohomiliónový majetok.

Čo podľa neho odlišuje milionárov, ktorý si zarobili svoj majetok, od zvyšku populácie, je rozsah práce: “Väčšina ľudí pracuje od 9 do 5 hodín (poobede). Ja pracujem 95 hodín (týždenne). Ak ste niekedy chceli byť … milionárom, budete musieť prestať robiť od 9 do 5 hodín a budete musieť začať pracovať 95 hodín.” To vás víde na zhruba 14 hodín práce denne.

Súvisiace: Ako som sa stal milionárom bez cudzej pomoci

Cardone poznamenal: “Nakoniec, ak budete pracovať lepšie a dlhšie ako zvyšok populácie, začnete mať šťastie.” A akonáhle začnete vidieť úspech, vaša mentalita bude automaticky iná: “Nebude vám ani musieť nikto povedať, že vám dá veľa peňazí, ak budete pracovať omnoho, omnoho viac.”

Milionár Grant Cardone

Milionár Grant Cardone

Nie je to jediný milionár, ktorý hovorí, ak sledujete svoje ciele, mali by ste pracovať viac ako 12 hodín denne, sedem dní v týždni.

Gary Vaynerchuk, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom (CEO) firmy z oblasti digitálneho marketingu – VaynerMedia poznamenal, že v prípade ak zakladatelia start-upu chcú vidieť úspech, mali by počas prvého roka pracovať minimálne 18 hodín denne.

Self-made (jednotlivec ktorí milióny nezdedil, ale zarobil) podnikateľ poznamenal: “Pri spustení vlastného podnikania, si musíte stáť pevne za svojim rozhodnutím, ktoré v prvom roku neumožňuje robiť nič iné, než budovať svoje podnikanie,” … “Každú minútu – počas každého dňa, dokonca až 18 hodín denne (z 24) ak chcete byť úspešný, musíte byť dokonca posadnutý svojim podnikaním.”

Súvisiace:
Zo dňa na deň som sa z multimilionára stal chudákom a takto som sa pozbieral
Ako som sa stal Milionárom v 24 rokoch, vďaka 10 krokom

Vaynerchuk poznamenáva: “Myslím, že jedným z hlavných dôvodov prečo toľko ľudí v prvom alebo druhom roku opustia svoj podnik … je, že si neuvedomujú, ako ťažké to je a koľko toho musíte všetkého obetovať.”

Ďalší milionár a hviezda televízneho programu “Shark Tank” – Daymond John má podobný názor.

John uvádza: “Nakoniec, tajomstvo úspechu sa obmedzuje na jednu vec – neustála práca. Musíte vstať skôr ako ostatní a musíte ísť spať neskôr ako ostatní. To je všetko.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, MarketWatch

Facebook komentár