Milionari_vlastnia_rekordnych_45_podiel_svetoveho_bohatstva_2017

Svetové milionári, ktorí reprezentujú horné 1 percento populácie, podľa novej správy aktuálne vlastnia rekordných 45 percent svetového bohatstva a ich podiel bude do budúcna razantne rásť.

Podľa správy od spoločnosti The Boston Consulting Group, v súčasnej dobe po celom svete existuje 17,9 milióna týchto domácností, čo predstavuje nárast až o 8 percent z 16,6 milióna, ktoré boli dosiahnuté v predchádzajúcom roku. USA má najviac milionárov, s viac ako 7 miliónov domácnosťami (milionárov), Čína sa rebríčku nachádza na druhom mieste s 2,1 miliónom.

Svetoví milionári tak podľa správy vlastnia viac ako 75 biliónov dolárov, alebo 45 percent z celkového osobného bohatstva sveta, ktorého hodnota je na úrovni 167 biliónov dolárov. Ich podiel sa v roku 2015 nachádzal na úrovni 44 percent.

Od roku 2021, by tak svetoví milionári mali kontrolovať majetok o rozsahu 115 biliónov dolárov, alebo 51 percentný podiel z celosvetového objemu bohatstva.

Súvisiace:
Svet v roku 2026 zvýši počet super-bohatých jednotlivcov až o 43%
USA dosiahli rekordný počet milionárskych domácností

Správa ďalej uvádza: “Zvyšujúci sa podiel bohatstva bude držaný práve domácnosťami milionárov.”

Multimilionári budú čeliť najsilnejšiemu rastu. Tí, ktorých hodnota majetku je na úrovni 20 až 100 miliónov dolárov by do roku 2021 mali čeliť každoročnému rastu ich bohatstva o 8,4 percenta. Tí, ktorých majetok je v hodnote viac ako 20 miliónov dolárov budú vlastniť viac ako pätinu svetového bohatstva.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheWallStreetJournal, The Boston Consulting Group

Facebook komentár