Miliardar_James_Dyson_si_udajne_kupuje_$_54_milionov_byt_v_Singapure_top

Zakladateľ britskej technologickej firmy James Dyson a jeho manželka si podľa informácií novín Business Times, kúpili v Singapure luxusný strešný byt za rekordných 73,8 miliónov singapurských dolárov (54,2 miliónov amerických dolárov).

Súkromná spoločnosť, ktorú Dyson založil je známa tým, že predáva sušič vlasov v hodnote 400 dolárov a elegantne navrhnuté vysávače.

Business Times neuviedli svoje zdroje, ale miestne noviny The Straits Times uviedli, že videli dokumenty, ktoré meno investorov odhalili.

Oficiálne záznamy zo zmlúv, ktoré videla agentúra Reuters ukazujú na miliardára Dysona a jeho manželku, keďže sa stali nájomníkmi nehnuteľnosti na 99 rokov. Záznamy neuvádzali zaplatenú cenu.

Miliardar_James_Dyson_si_udajne_kupuje_$_54_milionov_byt_v_Singapure_3

Zverejnené informácie o Dysonovom nákupe zrejme stanovujú novú rekordnú cenu za strešný byt v Singapure – jedno z najdrahších miest na svete pre kúpu nehnuteľnosti.

Tento byt sa nachádza v centrálnej obchodnej štvrti metského štátu, je troj-podlažným (62. až 64. poschodie) a nachádza sa v najvyššej budove juhovýchodnej Ázie.

Dysonov nákup tohto bytu prichádza deväť mesiacov potom, čo spoločnosť uviedla, že si vybral Singapur pre svoje novú firmu, ohľadom výroby elektromobilov.

Súvisiace: Singapur je aktuálne najdrahšie a najviac konkurencieschopné mesto sveta

V januári Dyson povedal, že svoje sídlo presťahoval z Británie do Singapuru, aby sa priblížil k najrýchlejšie rastúcim trhom svojej spoločnosti.

Tento krok vyvolal kontroverziu, pretože Dyson bol hlasným zástancom odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.

Dyson neodpovedal okamžite na žiadosť o pripomienky, ale hovorca spoločnosti pre Business Times poznamenal: „Vzhľadom na rozhodnutie lokalizovať sídlo v Singapure a rastúce zameranie podnikania spoločnosti v regióne, samozrejme, James Dyson vykonal kúpu svojej nehnuteľnosti.“

Hovorca novinám nepotvrdil konkrétny nákup.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár