James Dyson pľúcny ventilátor.

James Dyson pľúcny ventilátor.

Spoločnosť Dyson dostala od vlády Spojeného kráľovstva objednávku na 10 000 ventilátorov pre podporu úsilia národnej zdravotníckej služby krajiny o liečbu pacientov s koronavírusom.

James Dyson, zakladateľ spoločnosti a miliardár objednávku potvrdil v liste, ktorý neskôr poslal zamestnancom a tí ho zverejnili.

Dyson napísal: „Ventilátor podporuje pacienta, ktorý už nedokáže udržiavať svoje vlastné dýchacie cesty, ale bohužiaľ v súčasnosti existuje výrazný nedostatok a to tak vo Veľkej Británii, ako aj v ďalších krajinách sveta.”

Dyson uviedol, že spoločnosť navrhla a postavila úplne nový ventilátor s názvom „CoVent“, keďže pred 10 dňami mu volal britský premiér Boris Johnson.

„Toto nové zariadenie sa dá vyrábať rýchlo, efektívne a vo veľkých objemoch,“ dodal Dyson s tým, že nový ventilátor bol navrhnutý tak, aby „riešil špecifické potreby“ pacientov s koronavírusom.

Súvisiace: Vizualizácia histórií pandémii

Hovorca spoločnosti, ktorá je najlepšie známa svojimi vysávačmi a sušičmi rúk, uviedol, že ventilátory budú pripravené začiatkom apríla. Dyson, ktorý má podľa agentúry Bloomberg majetok v hodnote 10 miliárd dolárov, vo svojom liste napísal, že sám venoval 5 000 kusov medzinárodnému úsiliu na riešenie pandémie.

Dodal: „Hlavnou výzvou bolo, ako navrhnúť a dodať nový, sofistikovaný medicínsky produkt vo veľkom objeme a v extrémne krátkom čase,“ … „Aktuálne je veľké úsilie venované výrobe.“

James Dyson predstavuje nový produkt v Nemecku.

James Dyson predstavuje nový produkt v Nemecku.

Zdravotnícki pracovníci v mnohých častiach sveta majú kritický nedostatok komponentov, ako sú masky, rukavice a ventilátory, k tomu aby vedeli zvládať príliv pacientov trpiacich vysoko nákazlivým vírusom.

Druhá britská firma, Gtech, taktiež pracuje na výrobe ventilátorov a predložila vláde dva príklady na posúdenie. Spoločnosť sa špecializuje na bezdrôtové vysávače a záhradné náradie.

V Spojených štátoch spoločnosť Ford oznámila, že spolupracuje so spoločnosťami 3M a GE Healthcare na výrobe zdravotníckych zariadení vrátane ventilátorov a ochranných zariadení. GM a Tesla sa tiež zaviazali vyrábať ventilátory.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BBC

Facebook komentár