Bratranec-kralovnej-Alzbety-predava-kastiel-za-4-75-miliona-libier

Anglický kaštieľ Barnwell Manor, ktorý patrí vojvodovy z Gloucesteru – bratrancovi zosnulej kráľovnej Alžbety II., sa dostal do predaja za 4,75 milióna libier (5,28 milióna dolárov).

Kaštieľ z konca 16. storočia leží na približne 27 akroch v grófstve Northamptonshire v East Midlands v Anglicku s rozsiahlymi záhradami a parkom, ako aj zrúcaninami hradu Barnwell, ktorý pochádza z roku 1266 – podľa predávajúcej maklérskej spoločnosti Savills.

Pôvodný majetok, ktorého súčasťou boli Barnwell Manor a Barnwell Castle, udelil kráľ Henrich VIII v roku 1540 vtedajšiemu hlavnému sudcovi Edwardovi Montaguovi, ktorého rodina ho podľa spoločnosti Savills vlastnila až do roku 1913.

V roku 1938 kúpil panstvo princ Henry, vojvoda z Gloucesteru, tretí syn kráľa Juraja V. a brat kráľa Juraja VI., otca zosnulej kráľovnej Alžbety. Následne kaštieľ zreštauroval za pomoci architekta Edwarda Richardsona, prezidenta Kráľovskej akadémie a zakladateľa britskej charitatívnej organizácie Georgian Group.

Princ Richard, súčasný vojvoda z Gloucesteru, svoje detstvo strávil na panstve. On a jeho rodina sa presťahovali do Kensingtonského paláca a od roku 1995 si prenajímali Barnwell Manor.

Crispin Holborow, riaditeľ súkromnej kancelárie pre krajinu vo vyhlásení uviedol: “Barnwell Manor bez námahy spája úžasnú architektúru a preslávenú históriu vlastníctva, ktorá zahŕňa niektoré z najdôležitejších rodín v britskej histórii, minulosti aj súčasnosti.”

Hlavný kaštieľ má štyri prijímacie miestnosti, salón, obývaciu izbu, osem spální a päť kúpeľní. Medzi zachované dobové prvky patrí tvarované obloženie, zdobený omietnutý strop, masívne drevené podlahy a krby.

Okrem toho nachádzajú sa tu aj dva apartmány pre zamestnancov, vďaka čomu je celková plocha ubytovania takmer 2800 metrov štvorcových.

Holborow ďalej poznamenal: “V blízkosti sa nachádzajú rozsiahle hospodárske budovy a dajú sa využiť na ďalšie potenciálne využitie, ak by noví majitelia potrebovali ďalší priestor pre širšiu rodinu alebo obchodné príležitosti,” … “A čo viac, keďže Northamptonshire je teraz mnohými propagovaný ako tichšia, no zároveň módna alternatíva k Cotswolds, Barnwell Manor má ideálnu polohu pre každého, kto hľadá vidiecky dom s prístupom ku všetkým aktuálne dostupným vybavenostiam.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár