Walton 9, Chicago

Walton 9, Chicago

Ken Griffin láme rekordy na trhu s nehnuteľnosťami.

Tomuto miliardárovi sa v posledných rokoch podarilo kúpiť historicky najdrahšie obytné nehnuteľnosti na Manhattane a v Miami. V súčasnosti realizuje stavbu svojho nového sídla v oblasti Palm Beach na Floride. Mnohí tvrdia, že by sa mohlo jednať o najdrahšie obydlie na území Spojených štátov.

Nedávno zlomil ďalší rekord, keď zaplatil najvyššiu sumu v histórií za obytné priestory v Chicagu.

Miestne médiá uviedli, že Griffin si kúpil štyri najvyššie poschodia obytného komplexu v chicagskej štvrti Gold Coast. Celkové cena predaja predstavovala závratných 58,5 milióna dolárov. Treba tiež poznamenať, že napriek vysokej cene sa jedná o novostavbu. To znamená, že Griffin bude potrebovať investovať ďalšie milióny do vybudovania obývateľného domova. Samotný priestor má rozlohu 2 322 metrov štvorcových.

Griffin prekonal svojim najnovším nákupom v Chicagu rekord ikonického režiséra Georgea Lucasa, ktorý si spolu so svojou manželkou kúpil apartmán v tomto meste za $18,75 milióna.

Súvisiace:
Prehliadka týchto luxusných apartmánov v Hongkongu stojí takmer $1 milión
Táto $18 miliónová vila je jedným z najdrahších domov v Brooklyne

Griffin minul približne $250 miliónov na nákup zbierky apartmánov v novom obytnom komplexe 220 Central Park South na Manhattane, ktorý je v súčasnosti zatiaľ iba vo výstavbe. Ďalších $200 miliónov zaplatil za samotný pozemok v oblasti Palm Beach, kde aktuálne stavia svoje nové sídlo. Za luxusný strešný byt v komplexe Faena House v Miami zaplatil $60 miliónov. Tiež sa jednalo o najdrahšiu obytnú nehnuteľnosť v tomto meste.

Môže sa zdať, že takéto míňanie je symbolom obrovského majetku na Griffinovom účte. A je to pravda. Je totiž zakladateľom svetovej investičnej spoločnosti Citadel a v roku 2016 bol vyhlásený za najlepšie zarábajúceho manažéra hedžových fondov na svete. Magazín Institutional Investor’s Alpha uviedol, že jeho príjem dosiahol 1,7 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár