Miliardar_Soros_po_raste_akcii_prisiel_az_o_takmer_1_mld_2017

Miliardár George Soros stratil takmer 1 miliardu amerických dolárov, potom čo akciový trh, po nečakanom zvolení Donalda Trumpa rástol.

Bývalý manažér Sorosovho fondu (1988 – 2000), Stanley Druckenmiller však rast akciových trhov predvídal a získal značný zisk.

Zdroje pre denník The Wall Street Journal z okolia Sorosa uviedli, že bol na trhoch po víťazstve Trumpa opatrný a a aj počas volieb stal sa “medveďom” (pesimistom).

Akciové trhy a výnosy štátnych dlhopisov USA po víťazstve Trumpa však rástli a to uprostred vyhliadok na základe očakávaných voľnejších pravidiel v niektorých odvetviach, nižších daňových sadzbách a fiškálnych stimulov.

Sorosov investičný fond – Soros Fund Management, spravuje približne 30 miliárd amerických dolárov Sorosa a jeho rodiny. Soros bol zástancom kampane Hillary Clintonovej.

Súvisiace:
Carl Icahn počas “Trumpovho Prepadu” kúpil akcie za $ 1 mld.
Dlhy Trumpa drží viac ako 150 firiem z Wall Street

Podľa ľudí oboznámených s firmou, Wall Street Journal poznamenal: “Širšiemu portfóliu, ktoré bolo držané firmou Georga Sorosa sa darilo lepšie, keďže dosiahol zisky pred a aj po voľbách, avšak to pramenilo z dlhodobých investícií do sektorov, vrátane financií a priemyselných podnikov,” … “Tieto zisky pomohli spoločnosti Soros Fund Management za celý rok získať 5 percentný výnos.”

Soros však taktiež prišiel o milióny, keďže práve ním podporovaná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová zlyhala.

Podľa údajov Centra pre citlivú politiku, Soros počas volebnej kampane do skupín okolo Clintonovej nalial takmer 20 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Wall Street Journal, Washington Post

Facebook komentár