George Soros sa zameriava aj na Bitcoin.

George Soros sa zameriava aj na Bitcoin.

Soros Fund Management – spoločnosť spravujúca aktíva, ktorú založil miliardár, investor a filantrop George Soros, odhalila, že vlastní kryptomenu bitcoin.

Dawn Fitzpatrick, ktorý je generálnym riaditeľom a hlavným investičným riaditeľom Soros Fund Management, v rozhovore na podujatí agentúry Bloomberg tento týždeň poznamenal, že rodinná kancelária vlastní „niekoľko virtuálnych mincí … avšak nie veľa“.

Soros Fund Management, ktorá je známou tým, že dosahuje veľké zisky z investícií do tradičných mien, na žiadosti ohľadom odpovedi na otázku, koľko bitcoinov vlastní a kedy ich kúpila, nevedela okamžite odpovedať.

Fitzpatrick ďalej poznamenal: “Nie som si istý, či je bitcoin považovaný len za zaistenie inflácie,” … “Myslím, že prešla priepasťou k hlavného prúdu.”

Fitzpatrick ďalej poukázal na to, že kryptomeny v súčasnosti majú trhovú hodnotu viac ako 2 biliónov dolárov, s viac ako 200 miliónmi používateľov.

Cena bitcoinu, najpopulárnejšej kryptomeny na svete, počas 24 hodín vyskočila o 10% z približne 50 000 dolárov v utorok, na viac ako 55 000 dolárov v stredu. Vo štvrtok okolo 4:00 ET sa obchodovala za 54 726 dolárov.

Pred týždňom sa cena bitcoinu pohybovala okolo ceny 43 000 dolárov, pričom na začiatku roka sa dal jeden bitcoin kúpiť za približne 29 000 dolárov.

Posledná bitcoinová rally prichádza aj napriek pretrvávajúcej hrozbe regulačných zásahov vlád z celého sveta a obáv z jej obrovskej environmentálnej stopy.

Regulačné obavy z USA sa tento týždeň zmiernili po tom, čo ministerka financií Janet Yellenová a predseda SEC (Komisie pre cenné papiere) Gary Gensler uviedli, že neplánujú zaviesť obmedzenia voči obchodovaniu s kryptomenami.

Freddie Evans, obchodný zástupca britského brokera z oblasti digitálnych aktív – GlobalBlock, vo vyhlásení uviedol: “Táto nedávna rally je v kontraste k vývoju akciového trhu s aktívami, akými sú akcie, dlhopisy a zlato, ktoré prechádzajú obdobím úzkosti z dôvodu vysokej inflácii a spomaľujúcemu ekonomickému rastu.”

Dodal: “Tento nedávny pokrok v bitcoine by mohol byť opakovaním histórie, ktorý nastal po čínskom zákaze kryptomien.”

Súvisiace:
Ako sa USA stali novým svetovým uzlom na ťažbu bitcoinov?
Nemecké inštitucionálne fondy môžu do kryptomien investovať až 20%

Bitcoin nie je jedinou kryptomenou, ktorá tento rok navyšuje svoje hodnoty. Pre porovnanie, virtuálna mena ethereum sa viac ako strojnásobila z približne 1 000 dolárov za mincu na začiatku roka, na viac ako 3 000 dolárov v priebehu dnešného dňa.

Podľa prieskumu manažérov fondov z Bank of America, ktorý bol zverejnený v apríli, si väčšina profesionálnych investorov myslí, že bitcoin je len bublina.

Zhruba 74% tých, ktorí odpovedali na pozorne sledované smerovanie trhov, uviedlo, že vedúcu kryptomenu vnímajú ako bublinu. Len 16% odpovedalo na otázku nie, čo naznačuje vysoko špekulatívne dôvody, v rámci stávok na bitcoin.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár