James Bond už roku 1995 mal na sebe hodinky Omega Seamaster v sérií “Zlaté oko”, ale nikdy predtým tieto jeho hodinky neboli k dispozícii na kúpu – až do súčasnosti.

Omega Seamaster 300 “Spectre” pôjdú do predaja počas tohto roka v limitovanej edícii pred októbrovým vydaním filmu (v septembri).

Na rozdiel od tzv. pamätných starožitností, ktoré sme mu mohli niekoľko krát vidieť na zápästí v skorších Jamesoch Bondoch, tieto hodinky sú totožné s tým, čo Daniel Craig bude mať na zápästí počas celého filmu.

Výber hodiniek pre Jamesa Bonda je naozaj vhodným a to nielen po technickej stránke, ale takisto pre farebnú šedo-čiernu kombináciu, ktorá zodpovedá farbám oficiálneho plagátu snímky Spectre.

Hodinky Omega Seamaster 300 boli predstavené už v roku 1957 a určené výhradne pre potápačov a profesionálov, ktorí pracovali pod vodou. Po viac ako pol storočí prišla Omega s novou verziou Seamaster 300 v rozšírenej úprave pripravenej pre novú generáciu dobrodruhov na súši a v oceánoch.

Súvisiace:
Nová Bondovka „Spectre“ s nákladmi okolo $ 300 miliónov
Jaguar C-X75 pôjde do novej bondovky „Spectre“
Mexiko údajne zaplatilo až $ 20 miliónov za pozitívne zobrazenie v ďalšej bondovke

Nová Seamaster má tiež 12-hodinový keramický kryt pre potápanie, ktorý sa otáča v oboch smeroch, čo je naozaj slušná pocta. Sú poháňané automatickým kalibrom 8400, Master Co- Axial, ktorý vydrží odolnosť magnetickému poľa o sile 15 000 gaussov a keramická luneta s číslicami je pod označením “Liquidmetal.” Na zadnej strane hodieniek je “Spectre” logo  a individuálne sériové číslo hodiniek.

Šedo-čierny pruhovaný prúžok má logo pištole agenta 007.

Špeciálny model sa bude predávať za 6 450 americký dolárov a budú ponúkané v obmedzenom počte butikov značky Omega a bude ich v ponuke iba 7 007 kusov.

V poslednej Bondovke “Skyfall,” Craig nosil hodinky s označením Omega Seamaster Planet Ocean 600M.

Zdroj: ABCNews, Omega

Facebook komentár