Fanúšikovia Jamesa Bonda počas toht týždňa zamierili do Londýna, keďže mali šancu kúpiť si časť vecí zo životného štýlu super-špióna.

K výberu na aukcii Christie’s v Londýne bolo toho z poslednej bondovky naozaj veľa – cez 24 kostýmov a samozrejme aj iné položky z luxusu. Avšak najluxusnejšou špecialitou bol Aston Martin DB10, v ktorom Bond vletel do rieky (Tiber) v Ríme.

Britským dedičstvom značky Aston Martin je, že už viac ako 50 rokov je automobilom Jamesa Bonda a model DB10 bol výhradne určený iba pre “Spectre”.

Takže na aukcií Christie’s to bolo prvýkrát, kedy DB10 bol verejnosti ponúknutý k predaju. Je jedným z (iba) 10 modelov, ktoré boli vyrobené najmä pre Jamesa Bonda, keďže osem z nich bolo využitých pri nakrúcaní filmu.

Súvisiace:
Mexiko údajne zaplatilo až $ 20 miliónov za pozitívne zobrazenie v ďalšej bondovke
Nová Bondovka „Spectre“ s nákladmi okolo $ 300 miliónov

Vozidlo je vybavené 4,7-litrovým, V8 benzínovým motorom a dosahuje maximálnu rýchlosť okolo 305 km/h. Avšak, potenciálni kupci boli varovaní, že nie je certifikované pre použitie na všetkých verejných komunikáciách a predáva sa skôr ako zberateľské vozidlo.

Tento špoertový automobil značky Aston Martin z filmu Jamesa Bonda – “Spectre” sa v aukcií predal za 2 434 500 libier.

V predaji boli taktiež 18-karátového zlaté hodinky, ktoré vo filme “Spectre” nosil Ralph Fiennes ako “M”, ako aj zlatý prsteň Franza Oberhausera. Zlatý prsten sa predal za 32 500 libier.

Hlavné položky sa predávali na osobne aukcií a ďalšie položky boli k dispozícii on-line.

Celý výťažok z dražby pôjde na charitu.

 

Zdroj: TheGuardin

Facebook komentár