Život niekedy nie je jednoduchý.

V jednej chvíli všetko ide ako po masle a všetko je jednoducho dokonalé. V ďalšej vám na hrudi pristane 10-tonové kladivo, zhodí vás k zemi a všetko je odrazu inak.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Takto nejak sa práve musí cítiť Eric Cantor. Vychádzajúca hviezda amerického kongresu, ktorý prehral 10. júna republikánske primárky proti Davidovi Bratovi, málo známemu profesorovi ekonómie.

Čo bude teraz robiť? Presne to čo by mal.

Súvisiace: 6 otázok, ktoré by ste sa mali každý deň pýtať sami seba

Najťažšie chvíle našej kariéry sú zároveň najviac motivačné. Pomáhajú nám v sústredení sa na cieľ a niekedy môžu dokonca zmeniť naše celoživotné smerovanie.

Platí toto aj pre vás … po tom, čo sa vám niečo takéto stane?

1. Stratili ste prácu len preto, aby ste si našli inú, avšak tentokrát je pre vás vhodnejšia a má zmysel? Načo ste potom tú prácu robili?

2. Práve ste stratili príležitosť získať vašu vysnívanú prácu a odprisahali by ste, že bola pre vás ako stvorená. Čo sa však nestalo, prišla ešte lepšia príležitosť a už nikdy sa neobzriete späť. Len tak plávať životom? Nemusíte s tým končiť hneď ako vám je 30.

3. Váš šéf vám vynadá kvôli chybe na veľkom projekte, za ktorý ste zodpovedný. S pokorou sa však pozdvihnete a skúsite to desať krát lepšie. Čoskoro ste považovaný za najlepšieho zamestnanca vo firme.

4. Nedarí sa vám obnoviť veľký dokument vo Worde po tom, čo si váš počítač len tak zmyslel, že sa reštartuje. Určite už nikdy nezabudnete na tlačítko Uložiť.

5. Boli ste duševne mimo celý deň a neprišli na dôležitú schôdzku s klientom. Takú, kde boli všetci ostatní. Odvtedy však používate Google kalendár a píšete si do neho úplne všetko.

6. Posielali ste správu kolegovi, kde ohovárate svojho nadriadeného a omylom kliknete na „odpovedať všetkým“. Váš nadriadený je medzi nimi. Odteraz si určite budete kontrolovať svoje emaily akoby na tom vaša práca závisela – pretože aj závisí.

7. Určite ste mali aspoň jedného hrozného šéfa, ktorý robil váš život nepríjemnejším. Nakoniec bolo aj dobré, že tam bol, pretože by ste možno nikdy neodišli. Dokážete si predstaviť, že by ste tam ešte pracovali?

8. Kolega, ktorého neznášate. Ten kolega, ktorého nemôžete vôbec vystáť. Začnete teda tráviť viac času mimo kancelárie a vďaka osobnému kontaktu sa vám podarí získať pre spoločnosť najväčší projekt za posledných 5 rokov. Ako je to teda s tým kolegom: je to príťaž, alebo príležitosť?

9. V jeden čas nemáte prácu alebo jasné budúce smerovanie a spomeniete si na to, že písanie vlastného blogu môže všetko zmeniť. A začnete ho aj písať.

10. Keď ste prišli na pracovný pohovor oblečený príliš bežne a nemali ste pripravené otázky pre zamestnávateľa (spýtajte sa tieto). Naviac, potencionálny zamestnávateľ vám ihneď povedal: „mali ste sa obliecť lepšie“. No nenaučili ste sa v ten deň niečo?

11. Prvé kolo pohovoru, čakáte v kaviarni. Ste oblečený a pripravený dokonale, pripravený zažiariť. Ubehlo však dvadsať minút a zamestnávateľ sa neobjavil. Zavoláte do kancelárie a odpoveď znie: „Prepáčte, pozíciu sme obsadili iným kandidátom a zabudli sme Vám o tom napísať. Hlboko sa ospravedlňujeme“. Od tejto chvíle si vždy dáte záležať na potvrdení stretnutia.

12. Stále ste tam. Preklínate firmu, ktorá vám takéto niečo urobila. V tej chvíli sa niekto spýta: „Môžem si prisadnúť?“ Po chvíli z neho vypadne že práve zakladá firmu a možno by aj potreboval pomocnú ruku. Je to teda váš šťastný deň, práve ste získali novú prácu s dobrým potencionálom.

Súvisiace: 15 Bohatých a Slávnych – Bývalých Bezdomovcov

Niekedy život dokáže prekvapiť.

Tie dni, kedy váš život snáď ani nemôže byť horší … práve aj v tieto dni si na vás môže sadnúť šťastie.

Nakoniec môžete dúfať, že takýchto dní bude viac, v budúcnosti si na ne možno spomeniete v dobrom.

Preložil: Anton Kuric

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Scotthyoung

Facebook komentár