Nemecko_zvolava_k_oprave_22_000_SUV_znacky_Porsche

Nemecká vláda nariadila opravu desiatok tisíc SUV modelov značky Porsche, keďže zistila, že sú vybavené “neoprávneným zariadením”, ktoré údajne využívajú na podvádzanie okolo testovania emisií.

Minister dopravy Alexandr Dobrindt uviedol, že povinné zvolanie k oprave zahŕňa 22 000 vozidiel TDI triedy Cayenne registrovaných v Európe, z toho 7 500 je v Nemecku. Ďalej poznamenal, že model je v súčasnosti aj vo výrobe.

Súvisiace: Nemecké automobilky čelia ďalšiemu veľkému obvineniu

Nemecké regulačné orgány pozastavili certifikáciu vozidla. To znamená, že Porsche, ktorá je dcérskou spoločnosťou skupiny Volkswagen, bude musieť vyrábať nový softvér a nechať ho skontrolovať a autorizovať skôr, než spoločnosť dokáže predať ešte viac modelov.

Značka Porsche vo vyhlásení uviedla, že “zistila nezrovnalosti v softvéri pre riadenie motora” a oznámila to aj ministerstvu dopravy. Navrhla, že problém môže byť odstránený aktualizáciou softvéru.

Automobilka ďalej uviedla: “Porsche aj naďalej vykonáva interné audity svojich vozidiel,” … “Ak niečo nie je v poriadku, vyriešime to a vykonáme nápravu.”

Nemecký automobilový priemysel bol silným veľvyslancom najväčšej európskej ekonomiky. Jeden z piatich automobilov po celom svete nesie meno nemeckej značky. Ale jej tri najväčšie firmy – Volkswagen, BMW a Daimler neustále zápasia so škandálom ohľadom emisií “dieselgate”.

Automobilka BMW v nedeľu oznámila aktualizáciu softvéru, najmenej 350 000 dieselových vozidiel, s cieľom zahrnúť “aj poznatky získané v tejto oblasti za posledné roky, aby sa im podarilo dosiahnuť ďalšie zlepšenia v oblasti emisií”.

Daimler počas minulého týždňa vlastníkom viac ako 3 miliónov vozidiel značky Mercedes v Európe ponúkla aktualizáciu služieb, aby sa znížili emisie v súvislosti s otázkami, ktoré kladie na vznetové motory. Zároveň uviedol, že vytvoril niekoľko dieselových motorov s “príkladnými emisiami”, ktoré rýchlo zavedú do modelového radu.

Dokonca počas minulého týždňa aj značka Audi, ktorú vlastní spoločnosť Volkswagen uviedla, že dodatočne vybaví 850 000 dieselových vozidiel, zlepšením emisií v “reálnych jazdných podmienkach”.

Súvisiace: Trump sa nemeckým automobilkám vyhrážal, že ich predaje v USA zastaví

Cieľom krokov je vyhnúť sa zákazu jazdy v mestách a hlavne aj mestách Nemecka, kde sa už na budúci týždeň stretnú politici a špičkoví manažéri počas “dieselového summitu”.

Spoločnosť Volkswagen sa už zaviazala zaplatiť miliardy dolárov vo federálnych pokutách a v Spojených štátoch čelí obvineniu z trestného činu. Ale mohla by čeliť ďalším problémom. Dobrindt uviedol, že SUV Touareg by mohol byť vybavený rovnakým softvérom ako SUV značky Porsche, avšak tento problém ešte regulačnými orgánmi nebol úplne preskúmaný.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, MarketWatch

Facebook komentár