Mission E na nabíjacej stanici.

Mission E na nabíjacej stanici.

Tento automobil nebude verejnosti predstavený až do septembra a jeho konečný návrh ešte nie je známy. Napriek tomu existuje viac ako 20 000 ľudí po celom svete so serióznym záujmom o nákup jedného z nich. Tieto informácie potvrdila spoločnosť na medzinárodnom autosalóne v Ženeve.

Jedná sa o číslo, ktoré už poukazuje na počet zaregistrovaných jednotlivcov, aby sa pripojili k zoznamu potenciálnych kupujúcich – a registrácia si vyžaduje zálohu vo výške 2 500 eur (v Európe).

Koncept Mission E, alebo Taykan v akcii.

Koncept Mission E, alebo Taykan v akcii.

Porsche Taycan bude predstaveným v septembri a uvedenie na trh sa plánuje uskutočniť pred koncom roka. Vozidlo bude schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za podstatne menej ako 3,5 sekundy. Bude mať rozsah dojazdu na úrovni viac ako 500 kilometrov (podľa NEDC). Navyše bude možné nabiť automobil na rozsah pre 100 km za štyri minúty (merané podľa NEDC).

Detlev von Platen, člen Výkonnej rady pre oblasť predaja a marketingu v spoločnosti Porsche AG potvrdil: “Prekvapivý záujem o Taycana nám ukazuje, že naši zákazníci a fanúšikovia sú rovnako nadšení z prvého elektrický športového modelu značky Porsche ako my – a preto sme naše výrobné kapacity navýšili”, … “Taycan bude najpohodlnejším a technicky najpokročilejším vozidlom vo svojom segmente – skutočným automobilom značky Porsche.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Porsche

Facebook komentár