Porsche_zdvojnasobuje_investicie_do_elektrickych_automobilov

  • Porsche do roku 2022 do oblasti elektrických automobilov zainvestuje 6 miliárd eur (7,4 miliardy dolárov).
  • Táto investícia zdvojnásobila investíciu spoločnosti, ktorá bola oznámenou skôr a dosahovala 3 miliardy eur.
  • Peniaze budú smerovať k rozvoju Porsche Mission E, elektrifikácie existujúcich modelov, infraštruktúry okolo nabíjania a aktualizácií zariadení.

Porsche začína všetko vsádzať na oblasť elektrických automobilov.

Nemecký športový automobilový gigant v Stuttgarte oznámil svoj plán, v rámci ktorého do roku 2022 investuje 6 miliárd eur, ako sa snaží vytvoriť radu elektrifikovaných automobilov.

Z tohto oznámenia vyplýva, že sa jedná o zdvojnásobenie investičného plánu do oblasti elektrických automobilov o objeme 3 miliárd eur, ktorý Porsche oznámila počas minulého roka.

Oliver Blume, ktorý je predsedom spoločnosti Porsche AG, vo vyhlásení uviedol “Zdvojnásobíme naše výdavky na elektrickú energiu z približne troch miliárd eur na viac ako šesť miliárd eur,” … “Spolu s vývojom našich modelov so spaľovacími motormi sme týmto rozhodnutím stanovili dôležitý kurz pre budúcnosť.”

Súvisiace: Konkurent Tesly od Porsche môže byť lacnejší, než sa očakávalo

Oznámenie spoločnosti Porsche prichádza po tom, ako spoločnosť Mercedes-Benz oznámila investíciu vo výške 1 miliardy dolárov na modernizáciu továrne Tuscaloosa, v štáte Alabame v rámci prípravy výroby pre oblast elektrických automobilov (EV).

Ide o významné investície z dobre financovaných a skúsených výrobcov automobilov. Tieto investície by tak mali spochybniť pozíciu spoločnosti Tesla na vrchole tohto segmentu.

Porsche_zdvojnasobuje_investicie_do_elektrickych_automobilov_1

Doteraz sa spoločnosť Tesla dokázala úspešne zapojiť do luxusného trhu elektrických automobilov. Sedan Model S a SUV Model X sú samostatnými vozidlami vo svojich príslušných segmentoch.

Dodatočná investícia automobilky Porsche vo výške 3,7 miliardy dolárov bude pridelená viacerým rozvojovým programom, ktoré už prebiehajú.

Súvisiace: Mercedes odhalil plány na dobytie trhu s elektrickými automobilmi

To zahŕňa 620 miliónov dolárov na vývoj vysoko-výkonného elektrického sedanu Mission E. Ďalších 1,2 miliardy dolárov bude smerovať k hybridizácii a elektrifikácii existujúcich modelov značky Porsche. A 868 miliónov dolárov sa použije na rozšírenie zariadení, zatiaľ čo ďalších 868 miliónov bude smerovať k rozvoju infraštruktúry.

Porsche Mission E by podľa očakávaní mal doraziť na trh v roku 2019 za cenu 75 000 dolárov, čo je na rovnakej úrovni ako Tesla Model S, ktorého cena začína na hodnote 74 500 dolárov. Porsche očakáva, že Mission E na jedno nabitie prejde 640 až 950 kilometrov a dosiahne maximálnu rýchlosť 250 kilometrov za hodinu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomebrg

Facebook komentár