Porsche_do_konca_roka_2019_planuje_nainstalovat_500_rychlo_nabijaciek

Porsche počas budúceho roka príde s elektrickým vozidlom založeným na koncepte Mission E, ktorý predstavili na autosalóne vo Frankfurte, počas roku 2015.

Automobilka nechce, aby sa potenciálni vlastníci obávali z nedostatku infraštruktúry nabíjania, takže plánuje nainštalovať najmenej 500 rýchlo-nabíjačiek na populárnych miestach po celých Spojených štátoch, vrátane 189 obchodných zastúpení a niektorých diaľničných zastávok.

Táto informácia bola spomenutá na stránke Automotive News, v rozhovore s regionálnym riaditeľom spoločnosti Porsche – Klausom Zellmerom.

Poznamenal: “Ak si chcete kúpiť [Mission E], chcete vedieť, čo sa stane, ak pôjdete lyžovať a sa vzdialite viac ako 480 kilometrov,” … “Čo máte robiť? Preto na to potrebujeme odpovedať.”

Okrem podpory pre vzdialené cestovanie, spoločnosť podľa Zellmera vysvetlila, že nabíjačky pomôžu zmierniť aj akékoľvek psychologické bariéry (napr. rozsah úzkosti), ktoré by majitelia mohli mať, aj keď väčšina z nich pravdepodobne bude nabíjať svoje automobily doma.

Očakáva sa, že Mission E bude ponúkaný s nabíjačkou pre rozsah minimálne 480 kilometrov. Rýchlo-nabíjačky s kapacitou 350 kilowattov a 800 voltami budú schopné dodať 80 percentné nabitie – teda približne dosah 380 kilometrov – za 20 minút. Prvá bola nainštalovanou v Berlíne, počas minulo-ročného leta.

Na rozdiel od siete automobilky Tesla, známej ako Supercharger rýchle nabíjačky spoločnosti Porsche nebudú zadarmo. Automobilka stále určuje schému cenotvorby, aj keď naznačuje, že cena za kilometer môže byť podobná benzínu.

Porsche vykonáva veľkú stávka na elektrifikáciu vozidiel. Pravdepodobne po vozidle Mission E bude nasledovať vylepšienie modelu s úpravou kombi, ktorému by mal predchádzať koncepct Mission E Cross Turismo predstavenom na autosalóne v Ženeve, počas roku 2018. Automobilka taktiež pracuje na dvoch platformách elektrickýh automobiloch novej generácie, vrátane jednej pre športové vozidlá.

 

Zdroj: MarketWatch, BBC

Facebook komentár