Realitný maklér z NYC - Leonard Steinberg uvádza: "Čas je posledným luxusom."

Realitný maklér z NYC – Leonard Steinberg uvádza: “Čas je posledným luxusom.”

Od roku 2001 Leonard Steinberg, ktorý je realitným maklérom a prezidentom spoločnosti Compass, predáva byty najbohatším obyvateľom New Yorku.

Steinberg má za sebou transakcie už o objem viac ako 3 miliárd dolárov. Jeho najväčší predaj k dnešnému dňu bol na Tribeca townhouse, ktorý sa predal za 43 miliónov dolárov. V roku 2009 pracoval na dohode o objeme 32 miliónov dolárov, na bytový dom na 11. avenue pre návrha znančky Dolce & Gabbana – Domenico Dolce.

Nedávno sme so Steinbergem strávili jeden deň a keď sme sa ho pýtali o čo majú kupci v New Yorku najväčší záujem, priešiel s prekvapujúcou odpoveďou.

Súvisiace:
Google a Facebook môžu pomôcť bohatým ľuďom stať sa ešte bohatšími
Milionári sa zhodujú na tom, koľko hodín by ste mali pracovať na úspechu

Povedal: “Kupujúci sa stali čoraz agresívnejšími susedmi, než kedykoľvek v histórii,” … “[Kupujúci] sa obzerajú po bytoch v častiach SoHo, Hudson Yards, Upper East Side a Tribeca.”

Dôvod? Steinberg túto zmenu myslenia pripisuje aplikáciám ako Uber, Lyft a Juno.

Ďalej uviedol: “Dnes v našom technologickom svete, za účasti Uberu sa môžem nachádzať v zadnej časti auta aj s mojím iPhonom a nestrácam nič, takže produktivita a efektivita nieje zasiahnutá.”

Nakoniec dodal: “Čas je posledný luxus, tak ak nestrácate čas, môžete žiť na mnohých miestach.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár