Nissan_pracuje_na_automobiloch_ktore_riadite_myslou

Veľa spoločností pracuje na automobiloch, ktoré sa poháňajú pomocou umelej inteligencie. Inžinieri spoločnosti Nissan dokonca prace na tom, aby bol do tohto procesu zapojený mozog, čiže na šoférovanie už nebudete nutne potrebovať ruky a nohy.

Pracujú tak na technológií, ktorá používa snímače mozgových vĺn ktoré zistia presne to, čo chce vodič vykonať v ďalšom zlomku sekundy, alebo čo je treba urobiťv samoriadiacom automobile.

V automobiloch poháňaných ľudskou činnosťou by takzvaná technológia “mozog pre automobily” mohla skrátiť reakčné časy. Senzory napríklad môžu odhaliť zámer vodiča zabrzdiť. Brzdy následne budú reagovať v okamžiku a dokonca ešte skôr, ako sa noha vodiča dotkla brzdového pedála.

Výskumníci taktiež zvažujú využitie mozgových vĺn, v prípade že by automobil vykonal niečo, čo vodič neočakával. Tieto informácie by sa dali použiť na to, aby automobily s autonómnym vedením v menšej miere ovplyvňovali cestujúcich tým, že sa vozidlo bude správať, čo najviac takým spôsobom, ako jeho vodič.

Technológia môže byť tiež použitá na úpravu detailov, ako je vnútorná teplota vozidla a polohy sedadiel, aby automaticky uľahčili cestujúcim prípravu pred cestou.

Skumané subjekty majú na sebe prilby, ktoré sú podobné zariadeniam, ktoré zistia aktivitu mozgových vĺn. Scanovaním činnosti mozgu tak vozidlá môžu vykonávať činnosti – ako otáčanie volantu alebo brzdenie – až o pol sekundy skôr, než to dokáže samotný vodič.

Súvisiace:
Japonsko pracuje na traktore bez vodiča
Nissan uvažuje nad samočistiacim automobilom

Hovorca spoločnosti Nissan – Nicholas Maxfield dúfa, že niektorá verzia tejto technológie bude pripravenou na použitie v reálnom svete už v priebehu piatich až desiatich rokov. Dovtedy sa podľa neho môže stať, že je potreba vylepšiť snímacie zariadenia, ako je potreba vylepšenia aj pre jednotlivý softvér.

Nissan, ktorá je súčasťou Aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, patrí k najagresívnejším výrobcom automobilov v oblasti elektrických a autonómnych vozidiel.

Pozrite sa na túto technológiu vo videu:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Mirror

Facebook komentár