V_obchodoch_su_cez_rozpoznanie_tvare_sledovani_zakaznici_pri_predaji_2017

Maloobchodníci používajú technológie okolo rozpoznávania tváre, na zhromažďovanie údajov o zákazníkoch, keď nakupujú v obchodoch. S týmto vyjadrením prišla IT spoločnosti s ohľadom na monitoring priestoru.

Mark Lunt, ktorý je výkonným riadiacim pracovníkom v ázijskej skupiny Jardine OneSolution poznamenal: “Niekoľko z veľkých obchodníkov, ktorí majú svoje kamenné obchody, sa v súčasnosti snažia poznať svojich zákazníkov,“ … „chcú sledovať, kto vstúpi do obchodného centra a ako sa následne správa.”

Spoločnosť JOS spolupracuje so sektorom maloobchodu na rozpoznávaní tváre a profiluje zákazníkov, ktorí do nich vstupujú a sledujú ich pohyby.

Lunt ďalej uviedol: “Zozbierané údaje zahŕňajú informácie o tom koľko ľudí prichádza, vek, etnický pôvod, pohlavie – celé je to všetko o lepšom poznaní okolo presunu zákazníkov a snahy o to ako vytvoriť vhodnejšie ponuky pre zákazníkom.”

Identita zákazníkov zostáva anonymná a v dlhodobom horizonte môžu priniesť úžitok z nakupovania. Podľa JOS ich projekty zahŕňajú úpravu hudby tak, aby sa zhodovala s náladou zákazníka.

Súvisiace: Unilever prijíma zamestnancov cez mozgové hry a umelú inteligenciu

Pre maloobchodníkov však existujú však obmedzenia o tom, ako sa využívajú a chránia nahromadené údaje.

Lunt ďalej uviedol: “Technológia nie je prekážkou okolo implementácie systémov, obáv o súkromie a kultúrne záujmy.”

Myšlienka mať senzory a kamery na zhromažďovanie údajov o zákazníkoch je definujúcim problémom súkromia okolo veku, pričom ďalej vysvetľuje, že siete maloobchodných spoločnosti investujú značné sumy peňazí do zabezpečenia údajov a prevencie okolo narušenia údajov.

Vo svetle správ o nedávnom narušení údajov spoločnosti Uber, Lunt povedal, že podniky musia byť neuveriteľne citlivé. Zákazníci by zároveň mali byť opatrní, komu svoje údaje zverujú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, TheGuardian

Facebook komentár