Olympijskí medailisti odhalili olympijské medaily v Tokiu (strieborné, zlaté a bronzové) počas slávnosti vrámci Tokijského fóra.

Olympijskí medailisti odhalili olympijské medaily v Tokiu (strieborné, zlaté a bronzové) počas slávnosti vrámci Tokijského fóra.

Len rok pred slávnostným otvorení letných olympijských hier 2020 v Tokiu, už majú jasné z čoho budú pochádzať medaile, za ktoré boli organizátori olympijských hier kritizovaní.

V rámci projektu produkcie medailí, Tokio pre rok 2020 rozbehlo zber takmer 80 000 ton mobilných telefónov a malých elektronických zariadení v celom Japonsku, ktoré nakoniec budú použité pri tvorbe všetkých zlatých, strieborných a bronzových olympijských a paralympijských medailí, udelených športovcom v priebehu budúceho roka. Podľa mesta Tokia bude v roku 2020 vrámci týchto olympíjskych hier rozdaných zhruba 5 000 medailí.

Medzi obrovské množstvo elektroniky patrilo viac ako 6 miliónov mobilných telefónov.

V dôsledku dvojročného darcovstva s označením “Tokio 2020“ bolo oznámené, že 100% kovov použitých na výrobu lesklých ocenení bude získaných z materiálov nájdených v darovanej elektronike a telefónoch.

Z takmer 80 000 ton darovanej elektroniky sa podarilo získať približne 35 kilogramov zlata, 3,4 tony striebra a 2,2 tony bronzu.

Po procese demontáže, úpravy a zušľachťovania sa kovy spoja s hlavnou myšlienkou dizajnéra olympijských medailí, menom Junichi Kawanishi, ktorý získal príležitosť vytvoriť dizajn po víťazstve v súťaži, ktorá sa konala v Tokiu a do ktorej sa zapojilo viac ako 400 umelcov.

Dizajn medailí pre olympijské hry Tokio 2020 bol zverejnený len minulý týždeň.

Organizátori projektu dúfajú, že práve touto tvorbou pomôže vytvoriť tému vynaliezavosti pre hry v Tokiu. Naopak, olympiády minulých rokov boli známe pre uponáhľané stavebné projekty, ktoré za sebou nechávali skôr opustené a spustošené štadióny.

Na webovej stránke organizácie sa uvádza: „Dúfame, že náš projekt na recykláciu malej spotrebnej elektroniky a naše úsilie prispieť k životnému prostrediu priateľskej a udržateľnej spoločnosti sa stane odkazom hier Tokio 2020.“

 

Zdroj: USAToday

Facebook komentár