Svetové oceány sú zahltené plastovým odpadom a inžinieri z celého sveta sa snažia prísť s inovatívnými spôsobmu, ako odstrániť tieto škodliviny z morského prostredia.

Ale čo keď existuje taktiež spôsob, ako by sme to mohli všetko zrecyklovať a použiť ho pre ďalšiu výrobu? Nemecký gigant z oblasti športovej obuvy – Adidas navrhol netriviálnu predstavu o tom, čo treba robiť s odpadom oceánov – chcú samozrejme z neho vyrábať svoje produkty!

Súvisiace: Táto plávajúca plošina môže prefiltrovať plasty z našich znečistených oceánov

Spoločnosť Adidas už dávnejšie avizovala, že jej nie je ľahostajný osud našej planéty a chce sa inicializovať v ekologických projektoch. V jednom z nich ukázala svetu tenisky, ktoré sa dajú vyrobiť z odpadu, ktorý sa zbiera z oceánov. V tomto projekte sa spojila s organizáciou Parley, ktorá bojuje proti znečisteniu oceánov. To všetko sa odohrali ešte v júni s tým, že projekt doteraz nemal žiadne novinky. To sa však dnešným dňom mení.

Súvisiace: Adidas bude tlačiť topánky na 3D tlačiarni v obchodoch

Adidas urobila ďalší krok a predstavila nové tenisky vyrobené 3D tlačou kompletne z oceánskeho odpadu. Materiál, ktorý používa 3D tlačiareň na výrobu podrážky, je zložený najmä z polyesteru a rybárskych sietí, ktoré ostali zachytené alebo zabudnuté v oceáne. Zvršok topánky je rovnako vyrobený z odpadu, a tak je celá teniska vyrobená z recyklovaných materiálov. Len minulý mesiac Adidas predstavila nový koncept 3D tlače nazývaný Futurecraft 3D, ktorý zrejme použije aj v tomto prípade. Každopádne sa na tieto tenisky tešíme a celú myšlienku ekologickej obuvi veľmi chválime.

Zdroj: ScienceAlert, SlashGear

Facebook komentár