Keď si myslíte, že hazardné hry sú v USA – konkrétnejšie v Las Vegas a Atlantic City sú hlavne využívané v týchto oblastiach, ste na omyle. V súčanosti on-line hazardné hry prichádzajú do ďalších štátov, nie iba v Nevade, ale sa šíria aj do štátov Delaware a New Jersey.

Od 21. novembra je hranie hier mimo Nevady už možné testovať “sadu” online hier v New Jersey prostredníctvom tzv. “štartovacej verzie” pod prezývkou Ultimate Casino. Ak všetko pôjde dobre, hranie hier cez Ultimate Gaming (ktoré má partnerstvo s Trumpovým Taj Mahalom) začne oficiálne spustené na svojom webe už do konca tohto mesiaca.

( Súvisiace: Jim Rogers: “Myanmarsko najlepšia investičná priležitosť na svete” )

Tom Breitling, od spoločnosti Ultimate Gaming poznamenal: “Je to len začiatok, iba špičkou ľadovca za to, čo vidíme ako multi-miliardový (dolárov) priemysel.” Značky kasín, ako Tropicana, the Golden Nugget, Borgata and Caesars začnú ponúkať ich on-line hazardné hry už v nadchádzajúcich týždňoch. A štáty ako Pennsylvania a Kalifornia už taktiež uvažujú o možnosti sprístupnenie on-line hazardných hier.

Breitling ďalej uviedol: “V priebehu posledného desaťročia opustilo našu ekonomiku miliardy dolárov v dôsledku vzdorujúcich sa pravidiel, ktoré v iných častiach sveta mohli spotrebiteľom ponúkať online kasína za reálne peniaze.”   V súčasnosti sa tieto predpisy ešte len začínajú meniť.

( Súvisiace: Najväčšia investičná príležitosť, akú kedy svet poznal )

Nie každý zo sektora kasín má optimistické názory na on-line hazardné hry. Sheldon Adelson, miliardár a predseda spoločnosti Las Vegas Sand, ktorá prevádzkuje kasína v Las Vegas, Bethlehem, PA, Macau a Singapure nazýva štýl on-line hazardných hier – “Mačacie zlato”.

V nedávnom článku pre Forbes Adelson píše, že on-line hazardné hry sú “hrozbou pre našu spoločnosť – toxín, ktorému by všetci dobrí ľudia mali odolať.” Hovorí, že to bude nielen študuje obchodno od kamenných kasínach, vrátane tých behu Native Američanmi ale aj deti ohrozujú deti a mladých dospelých, ktorí sú “už nebezpečne závislí na internete hry.”

Adelson pripúšťa, že hranie hazardných hier na internete bude mať obmedzený vplyv na jeho spoločnosti, pretože väčšina zisku jeho kasín pochádza z Ázie. Napriek tomu, podľa denníka Washington Post, Adelson pripravuje celonárodnú kampaň, proti rozširovaniu on-line hier.

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár