Med_nam_moze_predpovedat_co_sa_stane_na_rozvojovych_trhoch

•Niektorí experti tvrdia, že meď môže predpovedať body zlomu v globálnej ekonomike
•Tiež existuje silné prepojenie medzi meďou a rozvojovými trhmi

Často počujete ľudí volať ju “doktor meď”. Hovoria, že tento kov má Ph.D. z ekonomiky pre jej schopnosť predpovedať body zlomu v globálnej ekonomike. Nie som si tým všetkým istý ale vidím silné prepojenie medzi meďou a rozvojovými trhmi. Dnes sa pozrieme na tieto dva prvky a to prečo ďalší pohyb medi bude súvisieť so smerovaním rozvojových trhov.

Tu je graf Indexového fondu rozvojových trhov EEM na vrchole, ktorý ukazuje obdobie 13 rokov dozadu. Pod ním sú zobrazené ceny na futures medi. Všimnite si, že vyzerajú úplne rovnako:
Med_nam_moze_predpovedat_co_sa_stane_na_rozvojovych_trhoch_graf

Myslím si, že to je veľmi dobrá investičná možnosť, spraviť čokoľvek čo spraví meď, pretože rozvojové trhy ju budú nasledovať.

Tu je bližší pohľad na meď. Otázka je jednoduchá: Je to únik z 5-6 ročného poklesu na ceste k opätovnému testovaniu tých bývalých vrcholov z rokov 2006, 2008 a 2011 nad úroveň4? Alebo to bol len zlý reverzný a protichodný trend v rámci pokračujúceho poklesu?
Med_nam_moze_predpovedat_co_sa_stane_na_rozvojovych_trhoch_graf_1

Na základe dôkazov, táto úroveň okolo 3 je tá, ktorú sledujeme. Ak meď nebude schopná udržať si svoju úroveň, pravdepodobne by to znamenalo, že akcie na rozvojových trhoch tento dvojročný vzostup dokončili a je čas na opätovné zníženie výkonnosti.

Nie som presvedčený, že toto je obraz klesajúceho trhu. Myslím si, že súčasná relatívna sila rozvojových trhov naznačuje, že oba mieria vyššie: meď a rozvojové trhy. Ak bude meď pod 3, definitívne zmarí akékoľvek úvahy o rastúcom trende oboch trhov, takže si myslím, že ako vstúpime do druhého štvrťroka je potrebné túto úroveň sledovať.

Preložil: Filip Šilák

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SafeHaven

Facebook komentár