PewDiePie

PewDiePie – Felix Kjellberg.

Hviezda stránky YouTube, ktorého skutočné meno je Felix Kjellberg, bol v pondelok nakrátko predstihnutý, ako vlastník kanála stránky YouTube s najväčším počtom odberateľov.

Bollywoodska spoločnosť T-Series, známa pre zverejňovanie bohatých hudobných videí, už niekoľko mesiacov mala nakročené k výmene kanálu PewDiePie a počas ôsmich minút sa 22. februára tak aj stalo. V pondelok ráno si toto prvenstvo na Youtube vybojoval na viac ako dve hodiny.

Každý zo spomínaných kanálov sa môže pochváliť takmer 90 miliónmi odberateľov, ale T-Series v mal o 50 000 viac odberateľov.

Potom ako T-Series získalo prvenstvo, PewDiePie na sociálnej sieti zverejnil výzvu pre ľudí, aby sa k jeho kanálu pridali.

PewDiePie spustil kampaň pre udržanie svojho top spotu, ktorý bol zverejneným v roku 2013. Do svojej show si zavolal niekoľko ďalších významných YouTuberov a v priebehu minulého mesiaca, v snahe udržať svoje prvenstvo, sa mu dokonca podarilo do jeho show dosť generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla – Elona Muska.

Jeho youtobe kanál si v priebehu minulého týždňa získal rozsiahlu pozornosť, keďže sa objavili správy, že strelec za masakrom v Christchurch, na Novom Zélande, počas útoku kričal “prihláste sa k odberu na kanály PewDiePie”. PewDiePie na sociálnej sieti Twitter, oznámil rozhorčenosť nad týmto útokom a uviedol, že ten človek “bol pravdepodobne chorý.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár