Po oznámení zisku spoločnosti Facebook v druhom štvrťroku 2013 jej akcia vyskočili a tak aj čistý majetok Marka Zuckerberga.

Akcie sa obchodovali za najvyššiu cenu od IPO (počiatočnej verejnej ponuky akcií) spoločnosti Facebook v máji roka 2012. Akcie sa potom otvorili na úrovni 38 dolárov za akciu a včera uzavreli na úrovni 34,36 dolárov, po dosiahnutí miním vo výške 20 dolárov. To znamená nárast o takmer 30%. Mark Zuckerberg, ktorý sľúbil, že počas prvého roka od IPO nebude predávať žiadne zo svojich akcií, ako sa stala verejne obchodovaná spoločnosť, jeho dnešná hodnota v spoločnosti sa od včerajšieho rána zvýšila o 3,7 miliardy amerických dolárov.

Náhla viera z Facebooku pochádza z jeho viditeľného zlepšenia v mobilnom podnikaní. Počas stredajšieho oznámenia výsledkov, Zuckerberg uviedol, že 41% z celkových tržieb z reklamy na Facebooku prišlo z aplikácií mobilných telefónov, čo je nárast z 30% v predchádzajúcom štvrťroku. Výsledky z jej mobilnej divízie sú niečo, čo investori pozorne sledujú – po jej predchádzajúcom neúspešnom prechode zo stolných počítačov do mobilných aplikácií.

Počas stredy, oznámila, že príjmy spoločnosti Facebook taktiež porazili očakávania Wall Streetu. Táto sociálna sieť vykázala tržby vo výške 1,81 miliardy dolárov, voči 1,62 miliardám dolárov, ktorý očakávali analytici. Dôležité je, že počet mobilných mesačných aktívnych užívateľov Facebooku taktiež rastie. Facebook ohlásil ich počet vo výške 819 miliónov, čo je o 51 percent viac ako o rok skôr.

GRAF: Cena akcií spoločnosti Facebook: 2012-po dnes

Zdroj: DailyMail.co.uk

Facebook komentár