Mark_Zuckerberg_kazdym_dnom_zivota_v_priemere_zarobil_6_mil_1

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg dnes oslavuje 34 rokov a zažil jeden z náročnejších rokov svojej kariéry v spoločnosti Facebooku, keďže spoločnosť sa zaoberá pochybeniami v otázkach okolo súkromia a falošných správ.

Keďže svoju spoločnosť vytvoril na vysokej škole, už sa mu podarilo dosiahnuť dostatok majetku aj napriek mladému veku. Jeho čistá hodnota je okolo 74 miliárd dolárov (podľa časopisu Forbes ), čo znamená, že v priemere na dennom základe zarobil 5,97 milióna dolárov. To je druhé miesto za zakladateľom Amazonu – Jeffovi Bezosovi, ktorého majetok dosahuje 132 miliárd dolárov, čím v každom dni svojho života zarobil priemerných 6,8 milióna dolárov.

Ďalší podnikatelia z oblasti technológií, podobne ako spoluzakladateľ Bill Gates, začali svoju kariéru v mladosti – Gates bol najmladším miliardárom v histórií (v roku 1987), keď získal svoju prvú miliardu vo veku 31 rokov. Ale keďže jeho majetok dosahoval tieto vysoké úrovne, Gates obrátil svoju pozornosť na filantropiu – aktuálne je vo veku 62 rokov, čiže Gatesov životný priemer zárobkov sa nachádza na hodnote takmer 4 miliónov dolárov za deň. Warren Buffett z investičného konglomerátu Berkshire Hathaway, ktorý veľkú časť svojho majetku sľúbil Gatesovej nadácii, si vo veku 87 rokov každým dňo svojho života zarobil 2,7 milióna dolárov.

Súvisiace: 21 zvláštnych vecí, ktoré ste nevedeli o Markovi Zuckerbergovi

Zuckerberg v posledných rokoch taktiež obrátil veľkú časť svojho bohatstva na iné aktivity. V posledných šiestich mesiacoch predal akcie spoločnosti Facebooku za približne 3,38 miliardy amerických dolárov a v rámci informácií FactSetu sa väčšinou zameriava na iniciatívu Chan Zuckerberg Initiative, ktorá investuje do širokého spektra činností, vrátane vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, dostupného bývania, prisťahovaleckej reformy a reformy okolo trestného súdnictva.

Zuckerberg uviedol, že v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov bude predávať až 75 miliónov akcií spoločnosti Facebook (v hodnote 12,8 miliardy dolárov) pre Chan Zuckerberg Initiative.

Napriek prešetrovaniu obchodných postupov spoločnosti Facebook, jej akcie v roku 2018 zatiaľ vzrástli o 6 percent, čo je viac ako u spoločnosti Google.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár