Webove_stranky_ktore_vladnu_internetu_v_USA_2017

Na internete existujú milióny webových stránok, ale nie všetky z nich priťahujú rovnaký objem návštevníkov.

Najnavštevovanejšie internetové stránky v USA, ktoré sú podľa služby spoločnosti Amazon.com radené, sú väčšinou známe mená, aj keď existuje niekoľko, ktoré boli pomerne neznámymi. V Singapure založený poskytovateľ hostingu – Vodien – Top 100 internetových stránok zoradil do farebne odlíšených oblastí a dokonca webové stránky zaradil aj podľa kategórií a firiem.

Napríklad webové stránky sociálnych médií sú zobrazené v nebesky modrej, zatiaľ čo informácie/databázy sú v mierne žltej farbe a spravodajské weby sú uvedené v broskyňovom rozlíšení.

Niet divu, že internetové stránky spoločnosti Aplhabet – Google a YouTube sa dostali na prvé a druhé miesto. Boli nasledované najväčšeou firmou z oblasti sociálnych médií – Facebook a stránkou Amazon. Internetový priekopník Yahoo sa dostal na 5. miesto, zatiaľ čo spolupracujúce encyklopédie Wikipedia.org sa dostali na 6. miesto a na siedmom mieste skončil Reddit.com. Twitter.com sa dostal na 8.miesto a stránka internetových predajov eBay je na 9. mieste a sociálna mediálna platforma pre profesionálov – LinkedIn spomedzi najnavštevovanejších internetových stránok USA obsadila 10. priečku.

Súvisiace:
Nová aplikácia pomáha ľuďom sledovať internetovú cenzúru
Ako Google a Facebook ovládajú svet digitálnej reklamy?

Podľa kategórií, sa do Top 100 dostalo 14 mediálnych spoločností, kde CNN vedie skupinu na čísle 22. Breitbart.com, ktorú založil hlavný poradca Bieleho domu – Steve Bannon sa dostala na 45. miesto. Sociálne siete obsadili 12 miest, ako aj webové stránky a stránky ukladania súborov získali 11 miest. Maloobchodné internetové stránky a obchodné domény boli taktiež celkom populárne, keďže sa Top 100 najnavštevovanejších internetových stránok USA dostalo 9 z nich.

Dokonca zozname Top 100 internetových stránok existujú tri porno stránky, keďže sa Pornhub dostal na 33. miesto, hneď po – Weather Channel (kanály počasia).

Webove_stranky_ktore_vladnu_internetu_v_USA_2017_zoznam

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ZDNet

Facebook komentár