Preco_je_strata_zamestnania_to_najlepsie_v_zivote_2016

Krstný otec hnutia „Jedlo na kolesách“ vysvetľuje ako obrátiť nepriazeň osudu na zjavenie.

Byť vyhodení, alebo prepustení môže byť zničujúci zážitok. Je to viac, ako náhla strata príjmov; je to rana pre sebavedomie a náhly pocit nestability.

Ale ak je to vaša situácia, alebo ak ste v nebezpečenstve, že svoju prácu stratíte, Roy Choi má pre vás určité včasné informácie. Choi je ocenený šéfkuchár a spolumajiteľ siedmich reštaurácií. Je tvorcom veľmi-populárneho gurmánskeho kórejského kamiónu s taco – Kogi, ktorý viedol k jeho reputácii “Krstného otca hnutia jedlo na kolesách.”

Avšak môžete ostať v prekvapení keď sa dozviete o príbehu v pozadí, ktorý viedol k úspechu Choia:

Všetko to začalo v roku 2008, kedy prišiel o prácu ako šéfkuchár reštaurácie. Ak sa spýtate Choia na túto skúsenosť, on ju rozhodne vidí ako rozsiahlu zmenu života.

Súvisiace: 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

To znamená, že zmenil svoj život k lepšiemu.

Choi v nedávnom rozhovore poznamenal: “Šance existujú, sú tu, neviete čo to je, ale ťahajú Vás k sebe,” … “A som si istý, že veľa z vás má tieto pocity … Sedíte za svojím stolom a pracujete, máte tieto skvelé nápady, ale niekedy im neveríte. ”

Pokračuje: “Dúfajme, že to nebude zrútenie celého vášho života, ako sa to stalo mne.” Ale chce to niečo razantné, kedy sa tomuto nápadu úplne otvoríte a týmto myšlienkam budete načúvať, budete im veriť a uveríte svojmu vnútru, inštinktu, a skutočne pôjdete a zrealizujete ich.”

Choiho slová ma ťažko zasiahli. Pred niekoľkými rokmi, náhly zvrat udalostí ponechal moju ženu, môjho syna a mňa na sociálnej podpore. Chcel som veriť, že sa veci zmenia, kde by som si nakoniec našiel inú prácu. Ale ako mesiace pribúdali, začal som strácať nádej.

Ale moja „novo objavená“ situácia takisto podo mnou zapálila oheň. Pravdupovediac, nikdy som nechcel vybudovať podnikanie. Ale bol som ochotný urobiť (takmer) čokoľvek, aby som dostal svoju rodinu z tejto zúfalej pozície. Mal som nápady, a nebolo mi cudzie vybavovanie. Tak som začal poradenstvo na voľnej nohe, a jedna práca viedla k druhej.

A zvyšok, ako sa hovorí, je história.

A čo vy?

Ak ste prešli podobnou skúsenosťou, odporúčame, aby ste si zapamätali Choiho slová. Pravdou je, že svet práce sa drasticky mení. Teraz žijeme v rýchlej ekonomike, a počet podnikateľov a nezávislých dodávateľov aj naďalej porastie.

Choi dodáva: “Ak by som sa neprepadol až na úplné dno a neprišiel o všetko, tak by som nebol schopný pochopiť, čo to znamená byť podnikateľom,” … “Musel som prísť o všetko, aby som svet mohol vidieť úplne inak.”

Existujú ľudia, ktorí sa narodili ako podnikatelia a sú tu aj iní, ktorých k tomu prinútil život.

Súvisiace: 17 komunikačných zvykov veľmi príjemných ľudí

Bol som to druhé. Ale keby som sa to mohol vrátiť, tak by som nezmenil ani jednu vec.
Ako milovník učenia, som v posledných rokoch prospieval. Zabudnite na obchodnú školu: V dnešnom svete existujú neobmedzené zdroje, je možné naučiť sa čokoľvek – a skúsenosť je naozaj najlepší učiteľ. Práca pre samého seba taktiež prináša určitú mieru kontroly nad svojím životom, tú, ktorú nemožno získať inak.

Pred rokmi by som sám pre seba nikdy nevidel pracovať. Teraz si neviem predstaviť, robiť to inak.

Takže, ak ste na dne, moje srdce je s vami.

Ale tiež Vás zaprisahávam nevzdať sa. Nehanbite sa, pretože sa to môže stať každému.

Namiesto toho, prevezmite túto smutnú situáciu, a viďte v nej svoj potenciál:

Tá najlepšia vec, čo sa vám mohla stať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, LifeHack

Facebook komentár