"Putinov palác."

“Putinov palác.”

Ruský podnikateľ Arkady Rotenberg v sobotu pre kanál Mash Telegram uviedol, že rozsiahle propagovaný „Putinov palác“, ktorý sa nachádza neďaleko čiernomorského letoviska Gelendžik v Rusku, patrí práve jemu.

Oligarcha, ktorý je na sankčnom zozname USA má aj blízko k prezidentovi Ruska.

Rotenberg poznamenal: “Teraz to už nebude tajomstvo, ja som jeho vlastníkom. Jedná sa o pomerne zložitý objekt, keďže bolo okolo neho veľa veriteľov a podarilo sa mi stať sa (jeho) vlastníkom. Jedná sa o naozaj nádherné miesto.”

Ruský prezident Vladimír Putin a Arkady Rotenberg.

Ruský prezident Vladimír Putin a Arkady Rotenberg.

Pred pár dňami, ruský opozičný predstaviteľ Alexej Navaľnyj predstavil film o luxusne zariadenom „paláci“, ktorý bol údajne postavený pre ruského prezidenta Putina, nachádzajúceho sa neďaleko čiernomorského letoviska Gelendžik.

V piatok kanál Mash Telegram zverejnil videoreportáž z gelendžikovského „paláca“, ktorá ukazuje, že budova je v počiatočnej fáze výstavby a nemá známky ani len základnej výzdoby interiéru.

Kremeľ v komentári k Navaľnému filmu uviedol, že všetky materiály obsiahnuté v Navaľného „vyšetrovaní“ „paláca“ v Gelendžiku nie sú ničím iným ako „vysoko kvalitným a dobre vymysleným príbehom“ zameraným na získanie veľkého počtu zhliadnutí na internete.

Rotenberga plánuje z nehnuteľnosti urobiť apartmánový hotel: „Veľmi sa mi páči hotelový biznis, avšak už z dôvodu dlhodobých prác ani nehovorím o tom, že by sa z neho v budúcnosti malo stať moje turistické podnikanie.”

Podľa podnikateľa práce na výstavbe apartmánového hotela trvajú už niekoľko rokov.

Rotenberg poznamenal: „Všetko sa deje veľmi opatrne, efektívne a profesionálne. Dúfam, že s výstavbou tohto hotela skončíme o pár rokov.“

Súvisiace: Putin: “Giganti z oblasti sociálnych médií už konkurujú vládam”

Podnikateľ navyše uviedol, že komplex na neďaleko Gelendžiku nie je jediným hotelom v krajine, ktorému sa venuje.

Nakoniec poznamenal: “Obmedzenia pohybu z dôvodu pandémie na jednej strane preukázali vysoký dopyt po cestovaní v Rusku a na strane druhej, odhalil nedostatok objemu v oblasti ubytovacích zariadení. Budem aj naďalej investovať do tejto oblasti podnikania. Je dôležité, aby obyvatelia Ruska s rôznymi finančnými možnosťami v budúcnosti mali možnosti si vybrať aj luxusné možnosti a nebudú za nimi lietať do Turecka, Španielska, na Maldivy, ale rozhodnú sa stráviť dovolenku v kvalitných hotelových komplexoch na pobreží Čierneho mora, v Belokurikha alebo Kamčatky.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DerSpiegel

Facebook komentár