Práčky spoločnosti Samsung ohrozujú zákazníkov.

Práčky spoločnosti Samsung ohrozujú zákazníkov.

Spoločnosť Samsung sa snaží o nápravu chyby pre viac ako 660 000 práčok a varovala zákazníkov, že stroj sa môže skratovať a prehriať sa, čo predstavuje nebezpečenstvo požiaru.

Spoločnosť dostala 51 hlásení o „dyme, prehrievaní alebo požiari práčok“. Desať z týchto oznámení malo za následok škody na majetku a traja zákazníci hlásili zranenia v dôsledku vdýchnutia dymu.

Týka sa to niekoľkých modelov práčok značky Samsung s horným plnením v rámci vysoko-rýchlostných programov: WA49B, WA50B, WA51A, WA52A, WA54A a WA55A. Zariadenia sa predávali v bielej, čiernej, šampanskej a slonovinovej farbe a Komisia pre bezpečnosť spotrebného tovaru v USA (CPSC) zverejnila rad sériových čísel pre 14 modelov, ktorý sa tento problém týka.

Od júna 2021 do decembra 2022 bolo predaných 663 500 práčok v maloobchodných predajniach ako Best Buy, Costco, The Home Depot a Lowe’s za cenu od 900 do 1 500 dolárov.

Nebezpečenstvo požiaru môže vyriešiť aktualizácia softvéru. CPSC ďalej uviedla: „Spotrebitelia by mali okamžite skontrolovať, či bol softvér ich práčky aktualizovaný, aby sa predišlo nebezpečenstvu; a ak nie, spotrebitelia by mali okamžite prestať používať práčku, kým sa softvér neaktualizuje.“

Firma Samsung nakoniec poznamenala, že všetky práčky s vybavením na wi-fi by si mali po pripojení k internetu automaticky stiahnuť bezplatnú opravu softvéru. Tí, ktorí nemajú internet, môžu získať bezplatné zariadenie od spoločnosti Samsung na pripojenie a stiahnutie bezplatnej opravy softvéru.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár