Snapchat_uz_podala_ziadost_pre_primarnu_emisiu_akcii_2016

Snapchat sa chce stať verejne obchodovanou technologickou spoločnosťou.

Snap Inc., ktorá je materskou spoločnosť Snapchat,v závislosti na osobe blízkej spoločnosti podala právne dokumenty pre žiadosť o IPO (počiatočnú verejnú ponuku akcií). Táto informácia bola prvýkrát zverejnená agentúrou Reuters.

Verejná ponuka akcií, ktorá by mohla prísť už v marci 2017, je údajne odhadované, že príde pri ocenení spoločnosti v rozsahu 20 až 25 miliárd amerických dolárov. To je výrazne viac, ako ponuka prevzatia od spoločnosti Facebook za 3 miliardy dolárov. Morgan Stanley a Goldman Sachs Group budú údajnými primárnymi upisovateľmi akcií.

Jumpstart Our Business Startups, alebo zákon JOBS, spoločnostiam s menším ročným príjmom ako 1 miliardy dolárov umožňuje podať návrh na dôverné IPO. Do práva bol podpísaný a zavedený v apríli roka 2012.

Zdroj blízky spoločnosti povedal, že spoločnosť už pred voľbami podala papiere okolo dôverného IPO.

Súvisiace: Spoločnosť Snapchat predstavila štýlové okuliare a …

V septembri, táto 5-ročný firma zmenila svoj oficiálny názov spoločnosti na Snap Inc.

Zakladateľ Snapchatu – Evan Spiegel vo svojom blogu uviedol: “Museli sme prísť s názvom, ktorý presahuje len jeden produkt.”

Spoločnosť v súčasnosti prišla na trh so svojim prvým hardwarovým produktom: Spectacles – slnečné okuliare so vstavanou bezdrôtovou kamerou, ktoré vedia zaznamenať 30 sekundové videá.

Táto firma založená vo Venice, v štáte Kalifornia na financovanie získala viac ako 2 miliardy dolárov a je o nej už dlhší čas známe, že vykonáva prípravu pre verejnú ponuku.

Snap Inc. odmietla tieto správy komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg,FInancialTimes

Facebook komentár