CEO Snap - Evan Spiegel a princ Alwaleed Bin TalalCEO Snap – Evan Spiegel a princ Alwaleed Bin Talal

Snap, ktorá je materskou firmou aplikácie Snapchat v súčasnosti má ďalšieho významného investora.

Princ Alwaleed Bin Talal, ktorý je obchodníkom a členom kráľovskej rodiny Saudskej Arábie, oznámil, že získal 2,3% akcií triedy A výrobcu svetoznámej aplikácie pre zasielanie správ. Princ tak investoval 250 miliónov dolárov, čím svoj podiel v priebehu času navýšil a svoju investíciu dokončil 25. mája.

Vo vyhlásení uviedol: “Snapchat je jednou z najinovatívnejších spoločenských mediálnych platforiem sveta a veríme, že sa práve začal ukazovať povrch jej skutočného potenciálu a sme veľmi radi, že sme jeho súčasťou.”

Kúpa tohto podielu je len najnovšou investíciou v oblasti technológií pre princa Alwaleeda, ktorý predtým kúpil podiely v sociálnej sieti Twitter a spoločnosti Lyft.

Podľa vyhlásenia sa saudský princ stretol s Evanom Spiegelom a Imranom Chanom, generálnym riaditeľom spoločnosti Snap a hlavným strategickým dôstojníkom v roku 2015.

Oznámenie prišlo potom, keď spoločnosť Snap oznámila svoje výsledky za druhý štvrťrok. Napriek tomu, že zaznamenala ďalšiu veľkú stratu a oznámila, že jej počet denných aktívnych používateľov po prvýkrát klesol ako sa stala verejnou spoločnosťou, Snap mimo riadnych obchodovacích hodín zaznamenala nárast jej akcií, pretože jej výsledky prekonali očakávania firiem z Wall Street.

Prince Alwaleed vykonal nákup jednotlivých akcií v hodnote 11 dolárov. To je v blízkosti ročného minima. V máji akcie spoločnosti Snap dosiahli hodnotu 10,50 dolárov za akciu.

Súvisiace: Saudský princ Alwaleed po väzbe ohlásil prvú veľkú investíciu

Investícia je jednou z prvých, ktorú princ vyhlásil od prepustenia zo saudskej väzby (v januári). Princ Alwaleed bol jedným z najznámejších predstaviteľov v skupine desiatok zatknutých členov kráľovskej rodiny a vedúcich vládnych predstaviteľov, keďže v priebehu minulého roka kráľovské orgány spustili boj proti údajnej korupcii. Bol prepustený po dosiahnutí finančného vyrovnania s generálnym prokurátorom kráľovstva.

Napriek svojmu pomerne veľkému podielu, princ Alwaleed nebude mať žiadny vplyv na chod spoločnosti Snap. To preto, že akcie triedy A od tejto spoločnosti nemajú žiadne hlasovacie právomoci, čo sa týka riadenia podniku. Namiesto toho skoro všetky tieto hlasovacie práva drží Spiegel a jeho spoluzakladateľ Robert Murphy prostredníctvom kontroly svojich akcií triedy C.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár