Instagram_Stories_su_dvakrat_tak_popularne_ako_Snapchat

Príbehy na Instagrame, alebo tzv. Instagram Stories nevykazujú žiadne známky spomalenia.

Aplikácia vo vlastníctve spoločnosti Facebook vo štvrtok oznámila, že každým dňom túto obľúbenú funkciu používa viac ako 400 miliónov ľudí, z 250 miliónov pred rokom.

Práve aj to robí príbehy (stories) viac ako dvakrát tak populárne ako Snapchat, ktorá podľa najnovšej správy o príjmoch materskej spoločnosti – Snap v poslednom štvrťroku zaznamenala 191 miliónov aktívnych používateľov.

Keď Instagram spustil Príbehy v roku 2016, mnohí to videli ako klon Snapchatu. Okrem zdieľania fotografií a videí, ktoré zmiznú po 24 hodinách, môžu príbehy používateľom pridávať filtre typu Snapchat, ktoré pridávajú do príspevkov vylepšenia ako kvetinové korunky a uši zajačikov. Dominancia Snapchatu bola Facebookom prekonaná. Len v priebehu ôsmich mesiacov Instagram Stories prekonali denný počet aktívnych používateľov Snapchatu.

Instagram pokračuje v pridávaní funkcií, ako napríklad možnosť pridávať GIF ako aj označenia priateľov v príspevkoch. Avšak Snapchat v boji nepoľavuje a pridal aj tieto funkcie.

Celkovo má spoločnosť Instagram 1 miliardu aktívnych používateľov.

Platforma bola jasným bodom pre Facebook však aj v rámci sporov okolo škandálu Cambridge Analytica, čo vyvolalo otázky o tom, ako zvládne ošetriť súkromie používateľov. Spoločnosť s politickými údajmi, ktorá sídli v Spojenom kráľovstve, získala osobné údaje od desiatok miliónov ľudí, čo spôsobilo rozsiahle odsúdenie a požaduje väčší dohľad nad Facebookom.

Ak by spoločnosť Instagram bola jej vlastnou spoločnosťou, podľa odhadov údajov zverejnených agentúrou Bloomberg Intelligence v priebehu tohto týždňa by mal hodnotu viac ako 100 miliárd dolárov. Spoločnosť Facebook kúpila aplikáciu v roku 2012 za 1 miliardu dolárov.

Súvisiace:
Hodnota spoločnosti Instagram je 100 miliárd dolárov
Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť

Spoločnosť Instagram vo štvrtok ohlásila ďalšiu funkciu: možnosť pridávať hudbu k fotografiám alebo videám v službe Instagram Stories. Jednoducho kliknete na tlačidlo s nálepkou, vyberiete možnosť pre hudbu a vyhľadáte skladbu. Voala! A máte video so skladbou.

Táto nová funkcia prichádza 10 dní po tom, ako Instagram predstavil ďalšiu možnosť – IGTV, čo je služba pre dlhé a vertikálne video. Ktokoľvek môže posielať príspevky na IGTV, ale sú obmedzené na 10 minútové videá. Používatelia s počtom 10 000 sledovateľov alebo viac môžu zdieľať videá v rozsahu až jednej hodiny. Analytici ju porovnávali s video platformou spoločnosti Google – YouTube.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár