SpaceX_planuje_prepustit_10_percent_svojej_pracovnej_sily

Spoločnosť SpaceX plánuje ozdraviť svoju pracovnú silu. S týmto vyjadrením prišla hovorkyňa spoločnosti.

Spoločnosť uviedla, že do budúcna odhaduje “mimoriadne ťažké výzvy” a práve preto sa musí “stať sa menším podnikom”.

Denník Los Angeles Times prvýkrát uviedol, že spoločnosť so sídlom v Hawthorne v štáte Kalifornia by mala vykonať prepustenie približne 10 percent svojich zamestnancov. Podľa internetovej stránky, spoločnosť SpaceX zamestnáva viac ako 6 000 ľudí.

Tu je prepis úplného vyhlásenia spoločnosti SpaceX:

“Z dôvodu ďalšieho poskytovania služieb pre našich zákazníkov a úspech v rozvoji medziplanetárnej kozmickej lode a celosvetové vesmírneho internetu sa SpaceX musí stať menším podnikom. Ani jedna z týchto aktivít, keď by sme sa o ne pokúšali samostatne, by v iných organizáciách zanikli. To znamená, že aktuálne sa musíme rozlúčiť s niektorými talentovanými a pracovitými členmi nášho tímu. Sme vďační za všetko, čo dosiahli, a za ich záväzok voči misii spoločnosti SpaceX. Tento plán sa uskutočňuje len kvôli mimoriadne náročným výzvam, ktoré budú v budúcnosti a inak by nebol potrebný. ”

Súvisiace: SpaceX – jeden z najcennejších startupov sveta, práve získava väčšiu hodnotu

V súlade s podaním u Komisie pre cenné papiere a burzu, začiatkom tohto mesiaca spoločnosť SpaceX získala 273 miliónov dolárov, prostredníctvom predaja prioritných akcií.

V decembri denník The Wall Street Journal uviedol, že SpaceX získal finančné prostriedky vo výške 500 miliónov dolárov a tým sa jej ocenenie dostalo na hodnotu 30,5 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Yahoo

Facebook komentár