Akcie_spolocnosti_Virgin_Galactic_po_uspechu_SpaceX_rastli_1

Firma Elona Muska – SpaceX nie je verejne obchodovanou spoločnosťou. Investori však našli ďalší spôsob, ako osláviť víkendové úspešné vypustenie a zadokovanie vesmírnej rakety Dragon na Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Akcie spoločnosti Virgin Galactic pod vedením Richarda Bransona na začiatku pondelkového obchodovania vzrástli o viac ako 6%. Akcie sa tak nachádzajú v zisku takmer 60%, odkedy Virgin Galactic vlani v októbri vykonala verejnú emisiu akcií a zároveň informovala o fúzií s takzvanou spoločnosťou na špeciálne účely.

Optimizmus pri štarte firmy SpaceX, ohľadom jej prvej misii NASA s posádkou za posledných deväť rokov, by mohol poskytnúť podporu mnohým spoločnostiam, ktoré majú väzby na vesmírne podnikanie.

Fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do niektorých z týchto spoločností – Procure Space ETF, sa v pondelok zvýšil o 2,5%.

Virgin Galactic je jedným z najväčších firiem v ETF, ktorý sa obchoduje pod symbolom UFO.

ETF tiež vlastní niekoľko mediálnych spoločností, ktoré sa spoliehajú na satelitné technológie, ako napríklad DISH Network a Sirius XM, ako aj na spoločnosť zaoberajúcu sa technológiou navigácie a mapovania Garmin.

SpaceX sa v ETF nenachádza, ale pravdepodobne by sa z nej stala firma s najväčším záujmom týchto fondov, v prípade že by sa spoločnosť niekedy rozhodla stať sa verejnou spoločnosťou.

Súvisiace: Nové ETF vám umožní investovať do rýchlo rastúceho vesmírneho priemyslu

SpaceX, ktorú riadi generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk, má v súčasnosti hodnotu na úrovni 36 miliárd dolárov na základe svojho posledného kola financovania. Vďaka tomu je jedným z najcennejších startupov na svete.

Musk neustále tvrdí, že SpaceX neuvažuje nad primárnou verejnou ponukou akcií (IPO).

Zdá sa však, že nadšenie z veľkého víkendu firmy SpaceX sa dostalo do pondelka spoločnosti Tesla. Akcie spoločnosti Tesla vzrástli takmer o 5%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár