Bude Elon Musk prvým bilionárom sveta?

Bude Elon Musk prvým bilionárom sveta?

Elon Musk sa už v minulosti stal najbohatším človekom na svete, po nástupe spoločnosti Tesla. Podľa analytika spoločnosti Morgan Stanley ho však k biliónovému statusu dostane skôr spoločnosť SpaceX, než tento nevýkonný výrobca elektromobilov.

Súkromná spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom vesmíru „spochybňuje akúkoľvek predpojatú predstavu o tom, čo bolo možné a aký je možný časový rámec, pokiaľ ide o rakety, nosné rakety a podpornú infraštruktúru,“ napísal Adam Jonas z banky Morgan Stanley v utorkovej poznámke s názvom „Úniková rýchlosť SpaceX“. … kto ich dobehne? “

Podľa indexu miliardárov z agentúry Bloomberg s označením “Bloomberg Billionaires Index“ SpaceX v súčasnosti tvorí menej ako 17 percent Muskovho čistého majetku, ktorý je v hodnote 241,4 miliardy dolárov. A to potom, čo bola táto spoločnosť ocenená na 100 miliárd dolárov pri sekundárnom predaji akcií, vykonanom na začiatku tohto mesiaca.

Jonas, ktorý má pre SpaceX odhadované ocenenie na úrovni 200 miliárd dolárov, napísal, že ju považuje za viacero spoločností v jednej, ktoré zahŕňajú vesmírnu infraštruktúru, pozorovanie Zeme, prieskum hlbokého vesmíru a ďalšie priemyselné odvetvia. Ich obchod so satelitnou komunikáciou Starlink je najväčším prispievateľom k jeho odhadu vyššieho ocenenia.

Musk ako prvý biliardár na svete bol odhadovaný už skôr – ale do značnej miery kvôli predpokladanému výkonu akcií spoločnosti Tesla. Rozbúrený beh automobilky Tesla, ktorý sa začal minulý rok, priniesol Muskovmu čistému bohatstvu prudký nárast a toto navýšenie sa skutočne nezmenšilo. Len za pondelok posilnila čistú hodnotu svojho zakladateľa o 6,6 miliardy dolárov.

Súvisiace:
Po súkromnom predaji akcií SpaceX dosahuje hodnotu až $100 miliárd
Nové ETF vám umožní investovať do rýchlo rastúceho vesmírneho priemyslu

Musk je podľa odhadov vlastníkom zhruba polovice firmy SpaceX, takže raketová spoločnosť má ešte stále čo realizovať, aby dokázala svojho zakladateľa bez problémov dostať na obe hodnoty.

SpaceX v priebehu minulého mesiaca vyslala na obežnú dráhu miliardára Jareda Isaacmana, spoločne s dvoma víťazmi súťaže a zdravotníckym pracovníkom, ktorá v detstve prežila rakovinu.

Bol to prvý charterový osobný let pre spoločnosť SpaceX a veľký krok vo vesmírnej turistike súkromnej spoločnosti. Po 60 rokoch ľudských vesmírnych letov to bolo prvýkrát, keď na palube rakety na obežnej dráhe sa nenachádzal žiadny profesionálny astronaut.

Trojdňový výlet bol prvým vstupom Elona Muska do súťaže o doláre v rámci vesmírneho turizmu, vďaka čomu získal náskok pred ostatnými miliardármi Jeffom Bezosom a Richardom Bransonom a ich vesmírnymi podnikmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár