Elon Musk, otec 6 detí.

Elon Musk, otec 6 detí.

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX – Elon Musk chce, aby ľudia mali viac detí.

Musk v pondelok na podujatí novín The Wall Street Journal, poznamenal: “Nerodí sa dostatočný počet detí,” … “Neviem to dostatočne zdôrazniť, ale nie je dostatok detí.”

Miliardár z technologického sektoru poznamenal, že nízka a rýchlo klesajúca pôrodnosť je „jedným z najväčších rizík pre civilizáciu“.

Jeho komentáre prichádzajú v čase, keď sa čoraz väčší počet ľudí rozhoduje nemať deti, pričom uvádzajú obavy, ako sú klimatické zmeny a nerovnosť.

Musk dodal, že príliš veľa „dobrých, šikovných ľudí“ si myslí, že na svete je príliš veľa ľudí a že populácia sa vymyká kontrole.

Elon Musk poznamenal: “Je to úplne naopak,” a vyzval ľudí, aby sa pozreli na fakty: „Ak ľudia nebudú mať viac detí, civilizácia sa rozpadne.“

Na otázku, či je to dôvod, prečo má toľko detí, otec 6 detí povedal, že sa snaží ísť dobrým príkladom a dodal, že to, čo káže, aj praktizuje.

Analytici z banky Morgan Stanley v júlovej poznámke pre investorov uviedli, že „trend nemať deti kvôli obavám zo zmeny klímy rastie a ovplyvňuje mieru pôrodnosti rýchlejšie, ako ktorýkoľvek predchádzajúci trend v oblasti poklesu pôrodnosti“.

Na podporu svojho argumentu poukázali na prieskumy, akademický výskum a údaje spoločnosti Google, ktoré ukazujú, že klimatické zmeny priamo a nepriamo urýchľujú pokles miery pôrodnosti.

Výskumníci z UCLA ukázali, že počet pôrodov v USA za 9 mesiacov po udalostiach s extrémnymi horúčavami klesol, zatiaľ čo štúdia 18 000 párov v Číne v priebehu minulého roka ukázala, že zmena klímy a konkrétne znečistenie časticami je spojené s 20 % nárastom pravdepodobnej neplodnosti.

Samozrejme, ak by sa každý obyvateľ planéty rozhodol nemať deti, ľudstvo by nakoniec prestalo existovať. Okrajová skupina antinatalistov verí, že presne to by stalo, ale väčšina ľudí tento názor nezdieľa.

V skutočnosti mnohí ľudia považujú mať deti za základné ľudské právo, ktoré môže rodinám priniesť šťastie a radosť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár