Spolocnost_Facebook_reorganizuje_spolocnost_na_3_hlavne_oblasti_2018

Facebook prechádza masívnymi novinkami.

Gigant v oblasti sociálnych médií zároveň prechádza obrovskou reštrukturalizáciou, mení manažérov a preskupuje spoločnosť do troch hlavných oblastí. Recode prišiel s veľkou informáciou s množstvom kľúčových informácií a niektorí vrcholní predstavitelia spoločnosti Facebook podobné informácie zdieľajú na Twitteri.

Hovorca Facebook správy o reorganizácii spoločnosti potvrdil.

Facebook bude pozostávať z troch kľúčových oblastí: rodina aplikácií, vedená vedúcim produktovým manažérom Chrisom Coxom; nové platformy a infraštruktúra povedie vedúci manažérom pre oblasť technológií – Mike Schroepfer; a hlavné produktové služby bude viesť viceprezident pre rast – Javier Olivan.

Súvisiace: Facebook po škandále pridá možnosť “Vymazať históriu”

Reorganizácia prichádza po tom, ako Facebook čelil nepríjemnému roku. Spoločnosť čelila negatívnym titulkom o jej zneužívaní v šírení ruskej propagandy a dezinformácií a nedávno sa objavil škandál Cambridge Analytica, ktorý vzbudil obavy o bezpečnosť a ochranu osobných údajov.

Tri veľké nové divízie

Samotný Facebook, Instagram, WhatsApp a Messenger patria do prvej kategórie – jedná sa o základné aplikácie pre smartfóny, ktoré spoločnosť Facebook ponúka. Po odchode spolupracovníka spoločnosti WhatsApp – Jana Kouma, Chris Daniels preberá šifrovanú aplikáciu pre zasielanie správ a Stan Chudnovsky v súčasnosti smeruje do divízie Messenger.

Druhou kategóriou sú niektoré experimentálne veci, na ktorých spoločnosť Facebook pracuje. Andrew Bosworth je vedúci rozšírenej a virtuálnej reality. Jeruzo Pesenti je zodpovedný za oblasť umelej inteligencie. A David Marcus, ktorý predtým viedol aplikáciu Messenger, získal kormidlo novo ohlásenej divízie okolo technológie Blockchain.

Napokon, hlavné produktové služby sú okolo základných funkcií, ktoré spoločnosť riadi: reklamy; analytika; integrita, rast, riadenie produktov. Tieto tri úseky vedú Mark Rabkin, Alex Schultz a Naomi Gleit.

Ospravedlnenie Facebooku

Generálny riaditeľ spoločnosti Mark Zuckerberg sa v posledných mesiacoch zúčastnil série ospravedlniteľnení, keď nakoniec bol prinútený predstúpiť aj pred Kongres USA, aby prediskutovala nedostatky spoločnosti a sľúbil, že sa zamerá na “širší pohľad” pre zodpovednosť spoločnosti.

Spoločnosť Facebook sa tiež pokúša presunúť konverzáciu kupredu a minulý týždeň na konferencii F8 spoločnosť jasne uviedla, že nemá v úmysle prestať oznamovať nové produkty a funkcie, zatiaľ čo pracuje na oprave chýb z minulosti.

Súvisiace: Facebook by mohol v rámci GDPR stratiť príjmy vo výške $ 2,8 miliardy

Spoločnosť Facebook zároveň do svojho predstavenstva pridáva novú tvár: Jeffa Zientsa – generálneho riaditeľ súkromnej kapitálovej spoločnosti Cranemere a bývalého riaditeľa Národnej hospodárskej rady počas Obamovej administratívy.

Vo vyhlásení zaslanom do svojho profilu na Facebooku, Zuckerberg chválil Zienta ako “vzácneho odborníka na obchodnú a verejnú politiku”, a že “skúsenosti Jeffa nám pomôžu zvládnuť výzvy, ktorým čelíme”. 33-ročný generálny riaditeľ nehovoril o širšej reštrukturalizácii.

Tento príbeh sa rozvíja …

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Recode

Facebook komentár