História ukazuje, že tí, ktorí majú optimistický pohľadom na život, sú tí, ktorí zvyčajne dosahujú najväčší úspech.

Pre mňa, zmena svojho negatívneho duševného postoja k pozitívnemu vyústilo v úplne inom štýle, a to ako osobne tak aj pracovne. Keď som zmenil svoj spôsob myslenia a zvýšil svoju pozitivitu, prešiel som si niekoľko neúspešných začiatkov a depresii, k začatiu úspešných stratégií o podnikaní a písaní motivačných článkov pre mnoho magazínov.

Je tu päť tipov, ktoré mi pomohli uvoľniť svoju negatívnu mentalitu a stať sa viac pozitívnym:

Vyjadrovanie vďačnosti. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť svoju pozitivitu, je vyjadriť vďačnosť. Byť vďačný za to, čo máte okamžite uvoľní negativitu. Vďačnosť Vás okamžite dáva do kontaktu s pocitom lásky. Tam, kde má miesto láska, strach a všetky ostatné negatívne emócie nemajú miesto.

( Súvisiace: 5 krokov ako prestať žiarliť na úspechy iných )

Najlepší a najúčinnejší spôsob, ako realizovať vďačnosť vo svojom živote, je to vyjadriť každé ráno. Po prebudení vyjadrite 10 vecí za ktoré ste vďačný. Tento zoznam môžete hovoriť buď nahlas, alebo v medziach svojej mysli, ale musí byť podrobne a prameniť z vášho srdca. Zatvorené oči Vám môžu v precítení vďačnosti pomôcť.

Bezpodmienečná štedrosť. Negatívne pocity mnohokrát môžu byť spôsobené zameraním sa na vnímané negatívne aspekty vášho života. Môžete okamžite zmeniť tento pocit tým, že bezpodmienečne budete k ostatným štedrý.

( Tak toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Podeľte sa o svoje vedomosti s ľuďmi okolo vás. Ak niekto hľadá radu, pomôžte mu. Neváhajte a nepochybujte o svojej hodnote. Dokonca aj najmenšie gestá, alebo myšlienky zdieľania môžu spôsobiť masívny posun v perspektíve.

Ovládajte svoj dych. Hovorí sa, že tí, ktorí majú schopnosť ovládať svoj dych, majú schopnosť ovládať aj svoj život. V mnohých ohľadoch, toto tvrdenie je veľmi pravdivé. Pozrite sa späť do doby, kedy ste stratili kontrolu. Čo sa stalo s vaším dýchaním? Počas hnevu je váš dych stále kratší a rýchlejší. Ak sa naučíte ovládať svoj dych, môžete pochopiť a zmeniť svoje negatívne emócie.

Buď v pokojnom priestore alebo počas meditácie skúšajte cvičenia pre dýchanie. Nadýchnete (nosom) a predstavte si pocit, kde vzduch ide hlboko do pľúc a prechádza Vaše telo. Ako naplní najhlbšiu časť Vašich pľúc, predstavte si pocit, že ak pomaly opúšťa telo (ústami), zároveň uvoľňuje všetko napätie.

( Súvisiace: Ako byť najšťastnejším človekom na planéte v štyroch jednoduchých krokoch )

Vizualizácia úspechu. Tréningom vašej schopnosť vizualizovať a predstavovať si možno použiť ako účinný nástroj stať sa viac pozitívnym.  Väčšina z najväčších osobností sveta, vrátane Oprah Winfrey, Will-a Smith-a, Tiger-a Woods-a a Arnold-a Schwarzenegger-a boli známi používaním sily vizualizácie – prilákať si v živote čo chcú, tak prečo nie?

Začnite tým, že zatvoríte oči. Myslite na pozitívnu udalosť, ku ktorej došlo v minulosti. Vo vašej mysli si prezrite udalosti presne tak, ako sa to stali. Zažite a cíťte pozitívne emócie, ktoré po nich prišli. Keď otvoríte svoje oči zostaňte v tomto pozitívnom stave. Účinky vizualizácie možno znásobiť, ak si predtým uvoľníte telo počas meditácie.

Meditácia. Meditácia je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvýšiť svoj optimizmus. Prax meditácie rozširuje uvedomenie v živote jednotlivca a umožňuje jasné spojenie medzi myslou, telom a dušou. Prostredníctvom meditácie sa môžete naučiť uvoľňovať negatívne emócie.

Nájdite si pokojné a pohodlné miesto na sedenie, ležanie alebo robte to, čo považuje za správne (pre vás). Zavrite si oči, urobte niekoľko hlbokých nádychov a nechajte sa uvoľňovať. Hlboké nádychy Vám pomôžu pustiť všetkých emócií, ktoré Vás zaťažujú, S každým nádychom sa to prehlbuje. Ak všetko pustíte, skúste si uvedomiť, že všetko okolo vás vytvorené z lásky a nechajte sa žiť v tejto láske.

Ak sa rozhodnete skúsiť a precvičovať tieto techniky, budete pripojení k toku života a získate omnoho viac “šťastia”.

Zdroj: Psychology.about

Facebook komentár