Ak ste si počas sviatkov skontrolovali svoje účty na Facebooku alebo Instagrame, je pravdepodobné, že ste videli reklamu na internetovú spoločnosť Wish.

5-ročná spoločnosť internetových služieb je výzvou pre firmy ako Amazon a Alibaba tým, že spotrebiteľom predáva produkty priamo od obchodníkov (často v Číne). Výsledkom sú extra-lacné výrobky, ako sú košele za $ 9, alebo inteligentné hodinky (SmartWatch) za $ 15, ktorých doručenie trvá zhruba niekoľkých týždňov.

Súčasťou jej tajomstva je podľa novej správy Re/Code, že ročne na Facebooku za reklamu minie viac ako $ 100 miliónov, čím je jednou z najväčších spoločností, ktoré na Facebooku predávajú. Medzi zamestnancami Facebooku a v oblasti reklamného priemyslu sa spoločnosť Wish stala uznávanou pre jej veľké objemy a optimalizáciu svojich reklám a najviac k tomu využíva najväčšiu sociálnu sieť na svete – Facebook.

Súvisiace: Miliardové startupy, ktoré v roku 2015 viac ako zdvojnásobili svoju hodnotu

Keďže chce spĺňať svoje veľké ciele, musí to robiť naozaj vo veľkom. V jednom rozhovore jej generálny riaditeľ (CEO) Peter Szulczewski povedal, že spoločnosť je na ceste k budúco-ročnému predaju tovaru o hodnote 2 miliárd dolárov.

Je to tak veľkolepá vízia, avšak Szulczewski už údajne odmietol niekoľko-miliardovú kúpu od spoločností Amazon a Alibaba, počas minulého roka. Szulczewski verí, že jeho spoločnosť sa môže svojim podnikaním dostať až na úroveň 1 bilióna dolárov.

Szulczewski pre Re/Code povedal: “Ak sa chceme dostať na bilión [hrubým objemom tovaru], musíme byť agresívnymi,” … “A budeme agresívny, ak nám to naše čísla dovolia.”

Zdroj: TheWallStreetJournal, Re/Code

Facebook komentár