Stavka_Warren_Buffetta_na_Apple_za_den_zarobila_1_miliardu_2017

Investičná stávka Warrena Buffetta na spoločnosť Apple, po ohlásení výsledkov v jeden deň zarobila 1 miliardu dolárov.

Buffettova spoločnosť Berkshire Hathaway vlastní približne 135 miliónov akcií spoločnosti Apple. Spoločnosť Apple v utorok večer uverejnila správu o výsledkoch za tretí štvrťrok a porazila očakávania Wall Streetu. Akcie spoločnosti Apple po silných výsledkoch vzrástli v stredu o 5,11% na 157,72 dolárov.

Vynásobením 135 miliónov akcií, ktoré vlastní investičný konglomerát Berkshire Hathaway, vďaka nárastu cien akcií spoločnosti Apple o 7,67 dolárov, holdingová spoločnosť tak zarobila 1 035 319 579 dolárov – teda viac ako 1 miliardu dolárov za jeden deň.

Je potrebné však poznamenať, že ak bude Buffett chcieť realizovať tieto zisky, bude musieť predať svoje akcie spoločnosti za aktuálnu cenu. Pozícia spoločnosti Berkshire Hathaway by sa od chvíle, kedy ju naposledy zverejnil mohla mierne zmeniť, čo by ovplyvnilo zisky.

Akcie spoločnosti Apple zaznamenali nárast, keď ohlásila vyššie ako očakávané výnosy a tržby. Silnejší predaj iPadov a Macov prispel k navýšeniu rastu. Spoločnosť Apple taktiež vydala pokyny pre štvrtý štvrťrok, čo by naznačovalo, že predtým očakávané oneskorenie v zariadení iPhone 8 nebudú pre spoločnosť problémom.

Súvisiace: 
Warren Buffett aktuálne z jednej investície zarobil $ 12 miliárd
Koniec monopolu Apple a Google v smartphonomoch je v nedohľadne

Berkshire podľa agentúry Bloomberg v prvom štvrťroku 2017 navýšila 73 miliónov akcií, čo je približne polovica jeho celkovej pozície. Spoločnosť taktiež nedávno oznámila veľký podiel v nákupe spoločnosti Store Capital. Akcie v obchodovaní vystrelili hneď potom, ako Buffett oznámil svoj podiel.

Graf: Akcie spoločnosti Apple v roku 2017 vzrástli o 35,76%
Stavka_Warren_Buffetta_na_Apple_za_den_zarobila_1_miliardu_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: EconomicTimes, NYPost

Facebook komentár