Apple na rok 2022 pracuje na lacnom Iphone.

Apple na rok 2022 pracuje na lacnom Iphone.

Spoločnosť Apple by podľa informácií agentúry Bloomberg mohla uviesť na trh nové produkty už 8. marca.

V správe sa uvádza, že Apple sa na podujatí pripravuje ohlásiť nový lacný 5G iPhone a iPad a potenciálne aj nový Mac.

Jedná sa o ďalšie predstavenie produktov na trh od spoločnosti Apple od októbra 2021, kedy predstavila nové notebooky MacBook Pro. Podľa agentúry Bloomberg, očakávané predstavenie produktov by malo byť vykonané formou virtuálneho živého vysielania. Spoločnosť Apple organizuje virtuálne podujatia od začiatku pandémie Covid-19, z marca 2020.

Apple v súčasnosti ponúka lacný iPhone s názvom iPhone SE, ktorý bol predstavený na jar 2020 a predáva sa za 399 dolárov. Jedná sa o najnovší model iPhonu so snímačom odtlačkov prstov Touch ID od firmy Apple. Aktualizovaný model by podľa správy mohol mať rovnaký dizajn, ale rýchlejší procesor a podporu 5G siete.

Podľa informácií sa očakáva, že nový iPad bude aktualizovanou verziou iPadu Air. Toto zariadenie bolo naposledy aktualizované v októbri 2020 a v súčasnosti sa predáva za 599 dolárov.

Apple iPad bol jediným hlavným produktovým radom, ktorý v koncoročnom štvrťroku zaznamenal pokles predajov. Firma Apple uviedla, že spomalenie predaja iPadu za 329 dolárov zameraného na školy a hromadných nákupcov bolo hlavným dôvodom úpadku firmy.

Uvedenie lacných zariadení spoločnosti Apple je pre spoločnosť menej dôležité ako tradičné uvedenie na trh na jeseň, ktoré odhaľuje drahšie a ziskovejšie špičkové modely iPhone, pred sezónou sviatočných nákupov.

Spoločnosť Apple zároveň mohla načasovať uvedenie na trh s oficiálnym vydaním najnovšej verzie operačného softvéru pre iPhone s označením iOS 15.4.

IOS 15.4 sa momentálne nachádza v tzv. v beta testovaní. Očakáva sa, že bude obsahovať niekoľko nových funkcií, vrátane možnosti použiť rozpoznávanie tváre na odomknutie zariadenia, počas nosenia respirátora a nové emotikony.

Hovorca spoločnosti Apple okamžite neodpovedal na žiadosť o komentár.

 

Zdroj: CNBC

Facebook komentár